Hozzávalók:
a tésztalaphoz:
160 gramm zabpelyhes keksz apróra zúzva
90 gramm kókuszolaj, vagy vaj
1 evőkanál fruktóz
zöld ételfesték
a krémhez:
4 db Philadelphia krémsajt
150 gramm fruktóz
3 evőkanál kukoricakeményítő
1 teáskanál vanília paszta, vagy 1 rúd vanília
1 fiola citromolaj, vagy 1 db bio citrom reszelt héja
3 db tojás
2 dl görög joghurt
a málnaszószhoz:
0,5 kg fagyasztott málna
3 evőkanál fruktóz
1/2 teáskanál aszkorbinsav
2 teáskanál pektin
2 teáskanál agar agar
Díszítés:
kókuszreszelék
sótlan pisztácia

Elkészítés:
A zabkekszet mozsárban, vagy robotgépben törd össze. A morzsát keverd össze az olvasztott kókuszolajjal (vagy vajjal), a fruktózzal és a zöld ételfestékkel. A keveréket rakd bele egy sütőpapírral kibélelt 18 cm-es kapcsos tortaformába, s nyomkodd le, hogy egy egységes tortaalapot képezzen. Ezután a sütőt melegítsd elő 170 Celsius fokra. 

A Philadelphia krémsajtot gépi habverővel keverd össze, majd kanalanként add hozzá a fruktózt (ha előtte porrá őrlöd a fruktózt kávédarálóban, akkor könnyebb dolgod lesz). Ezután mehetnek bele a tojások, a vanília és a citromolaj (vagy bio citromhéj), amit követ a kukoricakeményítő, s végül a görög joghurt.

Ha megvan a krém, akkor öntsd rá a zöld kekszes alapra, ütögesd meg picit az alját, hogy egyenletes legyen a krém, s ezután tedd be az előmelegített sütőbe sülni kb. 50 percre. Érdemes alufóliát leteríteni a sütőlapra, s arra tenni a sütőformát, hogy az esetleges kifolyó alapanyagok egy helyen gyűljenek össze. 
Amíg a torta sül, van időd a málnalekvár elkészítésére. (Én mindig dupla adagot készítek belőle, mert olyan mennyeien finom, hogy pillanatok alatt elfogy vajas fonott kalácsra kenve.) 

A fagyasztott málnát tedd fel egy lábasban főni, amikor megfőtt a málna, akkor egy szűrő segítségével szűrd át, hogy a magok ne kerüljenek a lekvárodba. Ezután tedd vissza újbóli átforralásra a lekvárt, s ekkor kerül bele az aszkorbinsav és a fruktóz. Arra figyelj, hogy ez friss málnalekvár lesz, így sokáig nem kell forralnod, elég, ha egyszer összeforrnak az ízek.

Ezalatt az idő alatt a torta is megsült (sajttortáról lévén szó, akkor sült meg jól, ha még egy kicsit remeg a közepe), hagyd kihűlni a tortaformában (a tetejére való gyümölcsös zselét ennek segítségével tudod szépen a tortán elsimítani), és tedd be a hűtőbe 2-3 órára, hogy szépen megdermedjen.

Amikor kellően kihűlt a torta kerülhet rá a málnazselé. Csak ekkor fejezd be a málnazselé elkészítését! Már megvan a málnalekvárod, amit most újból fel kell melegítened, majd bele kell keverned a pektint és az agar agar-t. Ezután mehet rá a már kihűlt tortádra. Ha kész a tortád újból mehet be a hűtőszekrénybe pihenni. Ha sietsz, akkor akár a mélyhűtőbe is beteheted, hogy megdermedjen a málnazselé a tetején.
Tálalás előtt jól hűtsd le, vedd le a kapcsos tortaformát a tortádról. 

A tetejét meghintheted kókuszreszelékkel és durvára darabolt pisztáciával, s már tálalhatod is.