Szabó Gabriella, Kozák Danuta, Csipes Tamara és Fazekas-Zur Krisztina négyese 500 méteren védte meg a londoni olimpiai bajnoki címét.
A kajaknégyes pénteken megnyerte az előfutamát, így a legjobb idővel kerültek a döntőbe, ahol nagy versenyben verték meg a németeket, így olimpiai csúccsal megszerezték a 8. magyar aranyérmet Rióban. A magyar csapat már a londoni olimpián is megnyerte ezt a számot, akkor Csipes Tamara helyén még Kovács Katalin evezett.

A magyar kajak-kenusok eddig két aranyérmet nyertek Rióban: az 500 méteres női kajak egyesben Kozák Danuta, a táv kajak kettesében pedig Kozák és Szabó Gabriella tudott győzni.

Kozák Danuta így még tovább növelte a rekordját: most már 5 aranyéremmel mondhatja magát minden idők legeredményesebb magyar kajak-kenus olimpikonjának.

A nap másik magyar érdekeltségű kajak-kenu döntőjén a Vasbányai Henrik, Mike Róbert duó a 4. helyet szerezte meg az 1000 méteres kenukettesben.