Emlékszel az első tini diszkóra? Amikor a tanárok a sarokban beszélgettek, a lányok a terem egyik végén próbáltak csábítónak tűnni, míg a fiúk egymást noszogatták, hogy valaki menjen át a táncparkett túloldalára és kérjen fel valakit? Ha jól belegondolunk, akkor ők voltak előnyösebb helyzetben.

Rajtuk állt vagy bukott, hogy a helyzetet mennyire teszik esetlenné vagy fájdalmas emlékké.  És ez az, ami segített nekik koncentrálni arra, hogy számukra mi is vagy ki is igazán fontos. Velünk, lányokkal szemben, akik csak telepatikus úton próbáltuk a pozitív sugarakat küldeni a kiszemelt fiú felé.

Felnőttként megpróbálsz mindent megbeszélni a pároddal, de mégsem érzed magad száz százalékig elégedettnek. Mert nem tudod, mikor vagy valóban szerelmes, mert nem tudod, mit várhatsz a párodtól… mert bizonytalan vagy…

Még mindig nem késő megtudnod, hogy valóban azt akarod-e a kapcsolatodtól, a munkahelyedtől, az életedtől, amire igazán vágysz.

Kutatások bebizonyították, hogy a nők mindössze 10%-a kezdeményez magától szexuális együttlétet, de ez az arány a negyven év fölötti nőknél további 3%-al csökken. Az csak egy elterjedt férfi fantázia, hogy a nők kezdeményeznek, de igazából a legtöbbünk esetében ha a férfi nem kezdeményez, akkor nem is történik semmi.

A hiba nem a női nemben van, nagy különbség nincs köztünk, csupán az, hogy a férfiakat hajtja tesztoszteron szintjük, ami testmozgás hatására jelentősen növekszik. A tesztoszteron nagyon sok különbséget megmagyaráz a két nem között. A férfiak például csupán viccből leugranak egy szikla tetejéről, mert vonzza őket a kihívás és a versenyszellem, míg vagyunk mi, nyugodtabb teremtmények, akiket kevésbé vonz az adrenalinszintünk emelkedése.

De mi történne, ha egyszer kipróbálnánk, milyen is magabiztosnak lenni? Ha nem arra gondolnánk egyből, hogy „én erre nem vagyok képes”, vagy „ez nem én vagyok”. Vágj bele valami olyanba, amit eddig nem mertél megcsinálni, mert ezzel a gondolkodásmódodat is megváltoztathatod és sokkal nyitottabbá és bátrabbá válhatsz.

A legközelebbi buli alkalmával, ha táncolni akarsz, nincs más dolgod, csak kinézni magadnak egy szimpatikus srácot, odamenni és megkérdezni, akar-e veled táncolni. Tovább növeled az esélyeid, ha hozzá mélyen a szemébe nézel és mosolyogsz! Azok a nők, akik életükben először próbálják ki magukat, körülbelül 70%-ra saccolják a visszautasítás esélyét, míg második alkalommal már csak 40%-ra teszik ugyanezt az arányt.

Egy ilyen apró lépés segít abban, hogy meg tudd valósítani azt, ami igazán lázba hoz. Mert túljutottunk már azon a korszakon, amikor a nők elnyomásban éltek és saját akaratukat el kellett fojtaniuk.
Első lépésként tudnod kell, hogy mit akarsz egy kapcsolatban. Írj egy hosszú listát arról, hogy mik a legfontosabb kritériumok, és gyűjtsd ki azokat, amikben úgy gondolod, hogy képes lennél kompromisszumokra. Ha torta tetején lévő cukormázat akarod, akkor ne érd be a csokikrémmel.  Az is lehet finom, de mégsem ugyanaz!

Ha tisztában vagy vele, mi az, amit egy párkapcsolatban elvársz, akkor a tökéletes kapcsolatban magabiztosabb, ellazultabb, és összeszedettebb lehetsz, mint bármikor. De ugyanez érvényesül az élet minden területén!

Arra gondolunk, amit teszünk és nem arra, amit mondunk, ezért ha megváltoztatod a cselekedeteidet, az is megváltozik, amit érzel. Ahhoz, hogy igazán kifejezd magad, kockáztatnod kell!
Normal>Ha azt veszed észre, hogy egyik javaslatoddal, kéréseddel sarokba szorítottad a pasidat, keress olyan megoldást, amely mindkettőtöknek megfelelő. Ha valamivel nem értesz egyet, akkor se vágd rá egyből a rideg „nem”-et, hanem hozakodj elő egy, a számodra is megfelelő verzióval.


7. Sztorik az ex(ek)ről

Kerüld az exbarátokról való sztorizgatást – legyen az a volt baráttal kapcsolatos negatív, vagy akár pozitív hangvételű. Ha túl gyakran hozod elő az ex szellemét, a jelenlegi pasid számára állítasz egy gondolatbeli mércét. Mindenféle összehasonlítgatás és jogtalan elvárás a párkapcsolat kárára válik.

8. Bemutatás a baráti körnek

Adj párodnak elegendő időt arra, hogy fokozatosan ismerhesse meg barátaidat és családodat. Az első találkozások sokak számára túl sok feszültséget jelentenek, mivel ezek a szituációk számos bizonytalansági tényezőt hordozhatnak magukban. Ajánlatos tehát fokozatosan adagolni, és nem egyből a pasid nyakába akasztani…

9. Közelség vs. távolság

Nem egyszerű, de mégis meg kell találnod a közelség és távolság egészséges egyensúlyát. A kezdeti kapcsolat számára különösen nagy fontosságú a testi közelség és intimitás, arra mégis nagyon fontos figyelni, hogy a külvilágtól – a barátoktól, barátnőktől – ne szigeteljétek el magatokat teljesen.

10. Ne sie(tte)ss!


Ne beszélj idejekorán szerelemről, hanem – akármennyire is nehéz – legalább egyik lábaddal állj a Földön, s hagyd, hogy párod is érzelmileg ugyanazt érezze, amit te, mielőtt a „szeretlek” elhangzik.