Emlékezetes meccsel búcsúzott a Manchester United menedzseri posztjától a csapatot 1500. alkalommal irányító Sir Alex Ferguson: a bajnok „vörös ördögök” 5–5-ös döntetlent játszottak a West Bromwich Albion otthonában. Az MU vezetett 3–0-ra és 5–2-re is, ám a birminghamiek nem adták fel a hajrában sem, és az utolsó tíz percben három gólt szerezve egy pontot otthon tartottak. Romelu Lukaku a szünetben beállva mesterhármasig jutott, míg átellenben Robin van Persie megszerezte a 26. találatát is az idényben – ennyivel lett újra gólkirály.

A Legenda utoljára irányított (Fotók: Action Images)

PREMIER LEAGUE
38. (UTOLSÓ) FORDULÓ

West Bromwich Albion–Manchester United 5–5 (Morrison 40., Lukaku 50., 81., 86., Mulumbu 81., ill. Kagava 6., J. Olsson 9. – öngól, Büttner 30., Van Persie 53., J. Hernández 63.)
Chelsea–Everton 2–1 (Mata 7., F. Torres 76., ill. Naismith 14.)
Liverpool–QPR 1–0 (P. Coutinho 23.)
Manchester City–Norwich City 2–3 (Rodwell 29., 59., ill. Pilkington 26., Holt 54., Howson 65.)
Newcastle–Arsenal 0–1 (Koscielny 52.)
Southampton–Stoke 1–1
(Lambert 57., ill. Crouch 47.)
Swansea–Fulham 0–3 (Kacaniklic 22., Berbatov 77., Emanuelson 93.)
Tottenham–Sunderland 1–0 (Bale 90.)
West Bromwich Albion–Manchester United 5–5
West Ham–Reading 4–2
 (Nolan 23., Vaz Te 34., Nolan 79., 87. ill. McCleary 53., Le Fondre 55.)
Wigan–Aston Villa 2–2 (Boyce 20., Baker 45+2. – öngól, ill. D. Bent 5., Vlaar 60.)

A Manchester United, a Manchester City és a Chelsea a 2013–14-es Bajnokok Ligája főtáblájára került, az Arsenal a BL selejtezőjének rájátszásában kezd. A Tottenham az Európa-liga kvalifikációjának rájátszáskörében kapcsolódik be a küzdelmekbe, a Ligakupa-győztes Swansea az El harmadik selejtezőkörében, míg a kupagyőztes (és kieső) Wigan az El csoportkörébe jutott. Kiesett a Wigan, a Reading és a QPR, biztos feljutó a Cardiff és a Hull City, a Premier League-tagságért a Crystal Palace és a Watford vív meg a jövő héten.

Forrás:  nemzetisport.hu