Az angol Chelsea labdarúgócsapata nyerte meg az Európa-ligát, miután a sorozat döntőjében 2–1-re nyert a portugál Benfica ellen. A győztes gólt Braniszlav Ivanovics szerezte a 93. percben.

EURÓPA-LIGA, DÖNTŐ

BENFICA (portugál)–CHELSEA (angol) 1
–2

Amszterdam, Amsterdam ArenA, 46 163 néző. V: Kuipers (holland)
BENFICA: Artur – A. Almeida, Luisao, Garay (Jardel, 78.), Melgarejo (Lima, 66.) – Pérez, Matics, Rodrigo (John, 66.) – Gaitán  Cardozo, Salvio. Vezetőedző: Jorge Jesus

Kispad: Paulo Lopes (kapus), Aimar, Urreta, André Gomes

CHELSEA: Cech – Azpilicueta, Cahill, B. Ivanovics, A. Cole – David Luiz, Lampard – Ramires, Mata, Oscar – F. Torres. Menedzser: Rafa Benítez

Kispad: Turnbull (kapus), P. Ferreira, Aké, Mikel, Marin, Benajun, Moses

Gólszerző: Cardozo (68. perc – 11-esből), ill. F. Torres (60.), B. Ivanovics (90.)

60. PERC VEZET A CHELSEA, TORRES! Cech elkapja Salvio hatméteres, jobbról leadott fejesét, majd kidobja a labdát a félpályáig, ahol Mata azonnal FERNANDO TORRES elé játszik. Garay felszabadíthatna, de elvéti a labdát, Luisao nem ér oda, hiába lökné a spanyolt, aki bal könyökkel védekezik, kicselezi Arturt majd higgadtan az üres kapuba gurít jobbal az ötös jobb sarka elől. 01!

67. PERC TIZENEGYES A BENFICÁNAK, AZPILICUETA vesz le bal karral egy pörgetést a 16-oson belül!

68. PERC ÓSCAR CARDOZO ballal a kapu közepébe bombázza a labdát! 1-1!

90. PERC IVANOVICS, VEZET A CHELSEA! Egy jobb oldali szöglet után BRANISZLAV IVANOVICS hét méterről, balról a bal felső sarokba fejel. 1–2!