A pár napon belül rajtoló Pannónia Fesztivállal idén is kezdetét veszi a várva várt szabadtéri fesztiválszezon. Ám a fesztivál a maga nemében pont annyi nem várt kalandot tartogathat, mint szórakozást.
Egyre időszerűbbé válik a 2013-as fesztiválkörkép vizslatása. Fiatalok és idősebbek egyaránt lelkesen készülnek a koncertet koncertre halmozó, sörben és kolbászzsírban tocsogó, májat, pénztárcát és dobhártyát nem kímélő rendezvényekre. Hogy a pár átmulatott nap tényleg a kellemes emlékektől váljon felejthetetlenné, és ne az esetleges kórházi vagy rendőrőrsi látogatástól, nem árt jó előre megtervezni a részleteket és betartani néhány egyszerű alapszabályt.
1. A sátor a fesztivál legalapvetőbb kelléke, ugyanis napokig ez a vasból-műanyagból összetákolt építmény fog otthonként szolgálni, ahol álomra hajthatod alkoholmámoros fejedet. Otthon mindenképpen állítsd fel egyszer a sátrat, hogy ne élesben derüljön ki, hogy a vadonatúj, óriási, szél- és vízálló, neonszínekben pompázó, kacsalábon forgó sátor típushibás, vagy – ami még valószínűbb -, mit sem konyítasz az összeszereléséhez. Ha pedig mégsem jut erre idő otthon, tedd félre az önbecsülésedet és legalább a használati útmutatót vidd magaddal. Még mindig menőbb papír alapján összerakni a sátrat, mint négy napig a füvön aludni.
2. A sátorhely kiválasztása sem elhanyagolható szempont. Érkezz minél korábban, hogy kellemes helyen állíthasd fel a sátrat! Hidd el, ha az utolsók között érkezel, első este még izgalmas a színpad mögül, egyedülálló vizuális élmény mellett élvezni a muzsikát a sátorban ülve, de amint aludni szeretnél, átkozni fogod azt a pillanatot, amikor még megálltatok egy alapozó körre az utolsó pillanatban. Lehetőleg a színpadoktól és a mosdóktól távol helyezkedjetek el, valamint a természeti viszonyokat is vegyétek figyelembe, hogy ne egy hangyaboly közepébe vagy egy óriási tölgyfa vaskos gyökereire kelljen lepihennetek. Ha egy icipicit még a napállást is megfigyelitek és végeztek egy rövid fejszámolást, akár még árnyékos helyet is kifoghattok!
3. A sátor annyira fontos és meghatározó kellék, hogy a nap végéig lehetne sorolni a felállításával kapcsolatos tanácsokat. Ám amit még mindenképpen meg kell említenünk, az a sátor megjelölése. Természetesen nem kell égősorral vagy kerítéssel jelezni a saját sátor hollétét, de a több ezer fesztiválozó alvóhelye között bizony könnyű eltéveszteni a bejáratot. Annak érdekében, hogy hamar megtaláld a saját kis birodalmadat, érdemes egy kis zászlót tűzni a tetejére, ám az is sokat segít, ha egy jellegzetes fa vagy épület alapján be tudod tájolni, hogy hol kell bevágnod a sátordzsungelbe.
4. Legyen nálad elég pénz! Vigyél magaddal többet, mint amennyit eredetileg költeni tervezel, ugyanis sosem tudhatod, hogy milyen váratlan kiadásokkal találod szembe magad. Ezt az összeget pedig arányosan oszd el a szóban forgó napokra. Annál ugyanis kevés kellemetlenebb dolog van, mint amikor a legelső napon elherdálod az összes pénzedet, a következő napon szinte életképtelen vagy a másnaptól, a hátralévő időben pedig a vízcsapból táplálod magad, mert különben nem tudsz hazavonatozni.
5. Értékeket ne vigyél magaddal! A fesztivál örömét is elronthatja, ha azon kell izgulnod, vajon megvan-e még a metálszínű iPad-ed. A telefonodat nyugodtan cseréld le egy kőkorszaki darabra, hidd el, okostelefon nélkül is be fognak engedni, és neked is jobban esik, ha nem kapsz pánikrohamot, ha véletlenül beleejted a telefont a söröspohárba telefonálás/élő közvetítés közben. A legszükségesebb dolgokat (iratok, pénz stb.) semmiképpen ne hagyd a sátorban, használd inkább a fesztivál területén felállított értékmegőrzőket, vagy vidd őket magaddal egy nyakba akasztható, műanyag tokban! A legtöbb fesztiválon már nem is kell készpénzt magadnál tartanod, ugyanis kapsz egy plasztik kártyát, amivel mindenhol tudsz fizetni, és akkora összeget töltesz fel rá, amennyit szeretnél.
6. Amikor csomagolsz, készíts listát, hogy semmi fontos kellék ne maradjon otthon! Lehet, hogy azt hiszed, hogy mindent fejben tudsz tartani, de nem szégyen, ha vázlatolsz. Az inkább, ha az indulás után két órával mégis vissza kell fordulnod, mert a konyhapulton maradt a belépőjegy. Ami minden fesztiválon jól jön: hálózsák, rovarriasztó spray, kézfertőtlenítő gél, zseblámpa, mini egészségügyi csomag, naptej.
7. Nos, kár lenne tagadni az alkohol közösségformáló erejét a fesztiválok alkalmával. Ám mint mindig, az ilyesfajta szórakozásra is ugyanazokat a határokat állítja fel a szervezeted, mint egy laza péntek estén. Ismerd ezeket a határokat, és ne egy tizenharmadik vodkával akard még emlékezetesebbé tenni az estét, mert azzal csupán a másnapod lesz az, az este mozaikdarabkáit maximum a barátaid segítségével tudod majd összerakni. Ehhez pedig nem kell elutazni egy fesztiválig. Természetesen érezd jól magad, az ésszerűség határain belül. Inkább igyál kevesebbet, minthogy a biztonságiak kirakjanak, mert a villanyoszlop tetejéről üvöltötted a Székely himnuszt. Számolj a fesztiválokon tapasztalható magasabb árakkal! A legtöbb rendezvényre nem vihetsz be alkoholt, ám egy közeli kisboltból fele annyiért is feltankolhatjátok kimerült élelmiszerkészleteiteket, így akár még a spórolás sem lehetetlen.
Reméljük, hogy hasznodra válik ez a pár tanács, legyél akár rutinos fesztiválozó vagy lelkes kezdő. A lista természetesen nem teljes, hamarosan olvashatsz néhány hasznos tippet arról, hogy mit célszerű a fesztiválbőröndbe csomagolni! Addig is kellemes készülődést!
Forrás: ertunk.hu
0 Megjegyzések