A megkárosított alvállalkozók tiltakoznak a Prima Primissima átadásakor is. Hétfőn 20 alvállalkozó tiltakozott félpályás útlezárással, amiért az Arcadom nem hajlandó kifizetni nekik 300 millió forintot. Demján Sándor cége 20-30 százalékon akarja felvásárolni vagy követeléskezelő cégekkel felvásároltatni a vele szemben fennálló követeléseket.

A Demján Sándor érdekeltségi körébe tartozó Arcadom Zrt. 20-30 százalékon akarja felvásárolni a vele szemben fennálló követeléseket – írta a keddi Népszabadság.

Hétfőn mintegy 20 alvállalkozó képviselője tiltakozott félpályás útlezárással, amiért az Arcadom nem hajlandó kifizetni nekik körülbelül 300 millió forintot a kecskeméti Auchan Áruház felújításán elvégzett munkáért.

A vállalkozók különösen felháborítónak tartják, hogy az Arcadom 20-30 százalékon akarja felvásárolni vagy követeléskezelő cégekkel felvásároltatni a vele szemben fennálló követeléseket – számol be róla a lap.

Az alvállalkozók a Prima Primissima Díj átadásakor is demonstrálni fognak.

A társaság tulajdonosi felügyeletét ellátó Bán Tamás szerint Kecskeméten nem 300, hanem „csak” 72 millió forint a ki nem fizetett alvállalkozói tartozás. Azt mondta, hogy az összes, a felülvizsgálat során jogosnak talált alvállalkozói igényt teljesítik valamilyen formában. Erre az Arcadom Zrt.-n kívül eső vagyonelemeket is felajánl a cégcsoport tulajdonosa.

A lap azon kérdésére, miként minősíti, hogy korábban 30 százalékért akarták megvenni a beszállítók követeléseit, az elnök-vezérigazgató azt felelte: piaci információk alapján a társaság tudomására jutott, hogy független követeléskezelők tettek ilyen ajánlatot. Az Arcadom célja, hogy minden olyan alvállalkozó, aki munkáját határidőre és a szerződésben foglalt minőségben elvégezte, a lehető leggyorsabban pénzéhez jusson – mondta.

kommentár: Demján Sándor a cégeivel aktív szereplője a PPP-rendszerben megépülő beruházásoknak. Ezek a beruházások hatalmas hasznot hoznak a magáncégeknek, és óriási kárt okoznak az államnak. A Prima Primissima Díjat a Művészetek Palotájában adják át, magát az épület is PPP-rendszerben épült, és többszáz milliárdos hasznot jelent Demján úrnak. Harminc évig évi 9 milliárd forintért béreli tőle a magyar állam a Palotát, amely a 30 év letelte után vagy az állam tulajdonába kerül, vagy nem. 270 milliárd forintért megérte – neki! Hogy ezért is ki a felelős, nem tudni. Talán Hiller István az aláírója az államot ellehetetlenítő szerződésnek. Maga a Palota vajon mennyit érhet?

A nagy elszámoltatási és felelősségre vonási bejelentések idején szóba került a PPP-rendszerben megépült beruházások (autópályák, SOTE-kollégium, két luxusbörtön, stb.) felülvizsgálata. Remélhetőleg  górcső alá kerül a debreceni 2-es villamos pályaépítési ügye is,hiszen az is az ARCADOM "remekműve" lesz,ha elkészül valaha egyáltalán.A bejelentés után nagy lett a csend, amely azóta is tart. Ilyenek történnek, amikor a szálak egész magasra kezdenek érni.(V.K)