Támogassa munkánkat!

250 ezer magyar állampolgársági kérelem, 157 ezer állampolgársági eskü

Wetzel Tamás egyszerűsített honosításért felelős miniszteri biztos tájékoztatása szerint a szerdai nap során beérkezett a 250 ezredik magyar állampolgársági kérelem, és eddig mintegy 157 ezren tették már le a magyar állampolgársági esküt

 A legtöbb kérelmet Csíkszeredában, Szabadkán és Kolozsváron adták be. Letette a napokban továbbá magyar állampolgársági esküjét a Máramarosszigeten élő, 103 éves Bálint Imre is. Hozzá előrehaladott korára való tekintettel személyesen szálltak ki a Magyar Köztársaság kolozsvári főkonzulátusának munkatársai. Ezzel a kérelmező immár harmadjára lett magyar állampolgár, miután kérelmét a szokásosnál gyorsabban, soron kívül bonyolították le.
Az utóbbi 16 hónapban a nagyon komoly szervezésnek köszönhetően az eljárás továbbra is zökkenőmentes, mind a kérelmek átvétele és elbírálása, mind az ünnepélyes állampolgársági eskütételek fennakadás nélkül mennek.

Timár Judith

"Ahogy egy hangskála is csak akkor teljes, ha a földi basszusok s a mennyei "magas" hangok együtt szólnak benne, s a színek is csak akkor, ha az anyag tunya szürkésbarnája, az energiák szenvedélyes vöröse s a szellem bíbora együtt izzik: a szeretet is akkor teljes, ha benne van az Ember teste, lelke, szelleme."

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi

Cikk alatti hirdetés