Még július elején az FBI igazgatója James Comey sokkolta a világot (vagy talán mégsem), amikor bejelentette, hogy az FBI nem fog vádat emelni Hillary Clinton ellen az e-mail szerverével kapcsolatos több éves vizsgálatot követően. Bár ez nem volt annyira meglepő a nyilvánosság számára, az FBI-on belül azonban többeket meghökkentett.
Annak ellenére, hogy Comey elismerte, hogy Clinton eskü alatt vallott, amely során “nem mondott igazat,” az ügyet elutasították, és mindez már talán feledésbe is merült a Hillaryval, a kampányával és a Clinton Alapítvánnyal kapcsolatban felmerült újabb fejlemények ismeretében, köszönhetően a WikiLeaksnek.

A The Daily Callernek adott interjú átirata szerint, melyet egy közvetítővel készítettek, aki két szövetségi ügynökkel beszélt, nemrég elmondták, hogy csalódottságot éreznek Comey vezetése alatt.

Ez egy tankönyvi eset, ahol egy vádesküdtszéket kellett volna összehívni, de ez nem történt meg. Ez megdöbbentő,” – mondta az egyik FBI ügynök a döntésről, aki állami korrupciós és büntetőügyekkel kapcsolatban dolgozott az ügynökségen belül.

Beszéltünk róla az irodában, és nem tudjuk, Comey hogyan folytatja tovább.

Az FBI egyes ügynökei azonban azt a döntést hozták, hogy elkezdenek beszélni és elmondják, amit tudnak.

Joe DiGenova washingtoni ügyvéd a WMAL Rádió Drive At Five című műsorában nemrég elmondta, hogy bizonyos FBI ügynököknek elegük lett, és meg fognak szólalni. DiGenova a következőket jelentette ki az interjúban:

Az emberek elkezdenek beszélni. Felhívják egykori barátaikat az irodán kívül és segítséget kérnek. Bennünket arra kértek ma, hogy lássuk el az ügynökségen belüli emberek jogi képviseletét, amit elvállaltunk, és azokét az egykori ügynökökét, akik elő akarnak lépni, hogy beszéljenek. Comey azt gondolta, hogy ezzel befejeződött a dolog. Hát nem. Az emberek az ügynökségen belül dühösek. Össze vannak zavarodva. Úgy érzik, hogy egy szélhámos vezeti őket. Azt gondolják, hogy Comey alapvetően tisztességtelen. Nem bíznak benne. Az ügynökség belülről most egy káosz. A legfontosabb dolog az egésszel kapcsolatban az, hogy egyes ügynökök úgy döntöttek, hogy beszélni fognak.” (1)

A WiliLeaks továbbra is folyamatosan hozza nyilvánosságra a John Podestával, a Clinton kampánnyal és a Clinton Alapítvánnyal kapcsolatos e-maieleket, ezért ez a hír a Clinton kampány szempontjából a lehető legalkalmatlanabb időpontban került napvilágra.

Ahogy arról széles körben beszámoltak, amikor Julian Assange internet hozzáférését “szándékosan elvágták” az ecuadori nagykövetségen Londonban, néhány napig senki sem látta őt nyilvánosan. Nyilvánvaló, hogy valami nagy dolog van készülőben.

Két héttel a történelem egyik legforróbb egyesült államokbeli elnökválasztása előtt többen felteszik a kérdést, hogy az “októberi meglepetés” vajon nem csak a WikiLeaks által nyilvánosságra hozott információkból áll majd, hanem azon FBI alkalmazottak kinyilatkoztatásaiból is, akik közvetlenül az ügynökségnek dolgoznak? Nem kell már sokáig várnunk, hogy ezt megtudjuk.