Franciaországban már olyan szintre emelték a multikulturalizmus dicsőítését, hogy a tankönyveket és vele együtt a történelmet is átírják.
Egy francia tanár és tankönyvíró, Barbara Lefebvre tankönyveiből egészen érdekes dolgokat tanulhatnak a diákok. A könyv elképesztő kettős mércét alkalmaz, az iszlámot csak pozitív szemszögből mutatja be, míg a kereszténység esetében a bűnökre koncentrál, és negatív kontextusba helyezi az egész vallást.

Lefebvre tankönyvéből megtanulhatják a diákok, hogy az arab hódítók civilizálták Európát, és békésen éldegéltek a kontinensen, amíg a barbár keresztények ki nem üldözték őket innen. Természetesen a keresztények önvédelmi harcait mind véres hódításként mutatja be a professzor.

Mohamed háborúi ebben a könyvben jogos visszahódítások voltak, miközben zömmel olyan területeket foglalt el, amik korábban sosem álltak arab befolyás alatt. A keresztes háborúk önvédelmi részét meg sem említi azonban, a diákok úgy tanulhatnak róla, hogy az egy “véres szent háború” volt.

Lefebvre szerint a Nyugatnak hatalmas adóssága van az arab tudósoknak, mert lényegében ők hozták el a civilizációt a kontinensre. Arra nem tér ki a könyv, hogy milyen megpróbáltatásokat kellett elviselnie azoknak, akik nem iszlámként éltek muszlim fennhatóság alatt.

A professzor szerint azért van szükség egy ilyen könyvre, mert így a diákok megismerhetnek több nézőpontot, és sokkal toleránsabbak és nyitottabbak lesznek a multikulturalizmus iránt.

Arról nem esik szó, hogy az arab tanulókat esetleg oktatják-e olyan könyvekből, ahol kizárólag negatív kontextusban írnak az iszlámról, de vélhetően ilyen nincs is, mert a saját kultúra feladása a békés együttélésért csak Nyugat-Európában divat.