A Népszabadság objektívitását mi sem mutatja jobban, mint az a tény, hogy az MSZP és a PM tüntetést szervez, kifejezve a lap melletti lojalitásukat
A Népszabadság a kiadó közlése szerint ötmilliárd forint veszteséget halmozott fel. Mindig is veszteséges volt, de amíg egy alapítványon keresztül az MSZP tulajdonolta, politikai okokból finanszírozták. Miután az MSZP a tulajdonát eladta, úgy tűnik a kiadó nem finanszírozza tovább a lapot.

Mióta a szocialisták kiszálltak a Népszabadságból a médiában mindenki tudta, hogy a tulajdonos előbb-utóbb lehúzza a rolót gazdasági okokból. Mindez csak idő kérdése volt.

Most az MSZP kissé kétszínűen arra hivatkozik, hogy ez a sajtó fekete napja és, hogy a kormány eltaposta a nép szabadságát, így tüntetést szerveznek.

A támogatottsággal nem rendelkező törpepárt, a PM is megpróbálja meglovagolni a Népszabadság megszűnését, arra hivatkozva, hogy legsötétebb történelmi időszakokra emlékeztet, ami péntekről szombatra virradóra a Népszabadsággal történt.
Sajnálatos, ami a Népszabadság munkatársaival történt, hiszen állások szűntek meg, a politikai pártok haszon és némi szavazat-szerző megmozdulása pedig visszataszító.

A pártok rátelepedését a Népszabadságos sztorira Böcskei Balázs fogalmazta meg a legjobban, szerinte:

"ha a Népszabadság-ügyet az ellenzékiek (politikusok, civilek, stb.) nem tudják/tudjuk úgy kezelni, ahogyan még ügyet nem kezeltek "mi a teendő" kérdésén gondolkodva, nem tudjuk/ák olyan a politikai cselekvésre vonatkozó komolysággal megdolgozni, ami túlmutat még saját magán/magunkon is, nem tudnak abból olyan következtetéseket levonni, amelyek révén kilépnek a rendszerkonzerváló helyzetből, akkor minden más ügyet, legyen az sajtótájékoztató, OLAF-hoz fordulás, aláírásgyűjtés szemétégető ellen, alapjövedelemért, Orbán lemondásáért, dühös Facebook-poszt, kitüntetések kapcsán felháborodás, feljelentések közpénzek kapcsán, stb., elveszthet a Népszabadsággal egy időben."