Szakemberek szerint pilótahiba okozta a vasárnap hajnali légi balesetet, amelyben két pilóta, egy édesanya és egy kisgyermek halt meg. A Cesna–182 és a Piper–28 gyakorlatilag frontálisan ütközött a levegőben, a gépben utazóknak esélyük sem volt a túlélésre.
Mentő vitte el a gödöllői reptérről az egyik szörnyethalt pilóta kedvesét, mert a fiatal nő rosszul lett, amikor megtudta: soha többé nem ölelheti magához élete párját.

A Blikk információja szerint mindkét gépet gyakorlott pilóta vezette, rengeteg repült óra volt a hátuk mögött. Az egyik kisrepülő, egy Cesna nyolc óra körül sétarepülésre vitt egy kisgyermeket és édesanyját, a másik, egy Piper típusú gép pedig ejtőernyősöket szállított. Gödöllőn ugyanis ezen a héten tartották az ejtőernyősök célbaugró-bajnokságát. Nagy valószínűséggel a Piper szabályosan közlekedett a zárt légtérben, ahova érthetetlen okból betévedt az anyával és fiával a fedélzetén a Cesna.

– Ezeknél a gépeknél ilyen alacsony magasságnál kialakul egy olyan holttér, amikor egyszerűen nem látják egymást. Itt is ez történhetett, de biztosat csak az alapos vizsgálat tud kideríteni, amely hosszú hónapokat vagy egy évet is igénybe vehet – mondta a Blikknek egy légügyi szakértő.

Annyi biztosnak látszik, hogy a négy ernyős még szabályosan ki tudott ugrani a gépből, majd ezt követően történt a tragédia. Eddig tisztázatlan körülmények között összeütközött a két gép, az utasok pedig szörnyethaltak. Szakértők szerint szinte biztos, hogy pilótahiba okozta a katasztrófát, bár ennek kiderítése hosszú idő lesz, hiszen ezeken a kisrepülőkön nincs feketedoboz, amely rögzíthette volna a pontos eseményeket. Egy szemtanú beszámolója szerint az egyik gép azonnal belefúródott a földbe, a másik pedig darabjaira esett szét. Az ejtőernyősöket szállító gépet sokáig nem találták, mert egy nagy kiterjedésű erdős területen történt a baleset. A honvédség felderítőgépe végül észrevette a roncsokat, megközelítése azonban csak gyalogosan volt megoldható, ami több órát vett igénybe. A roncsok elszállítása akár több napig is eltarthat, egy hangárba viszik őket, ahol szakemberek vizsgálják meg a gépek darabjait. Úgy tudjuk: a gödöllői reptér működése bizonytalan ideig szü­netel.