Nem kevés büntetéssel sújtják azokat a gyanútlan autósokat, akik a III. kerületi közterület-felügyeletre mennek ügyintézésre. Az egyik sofőr például valósággal csapdának hívja a helyzetet: őt például 30 ezer forinttal büntették meg, holott a parkolásra vonatkozó tábla nem is szabályosan áll a Mozaik utcában.
Úgy tartanak fent ügyfélszolgálatot, hogy autóval megközelíteni lehetetlen – vagyis lehet parkolni, csak elég drágán. Martini Tamásnak például 30 ezer forintjába került, de a sofőr nem hagyta annyiban a jogtalan büntetést.
– Érthetetlen számomra, hogy olyan helyen üzemeltetnek és tartanak fenn ügyfélszolgálatot, amely közlekedési eszközzel és gyalogosan szinte megközelíthetetlen. Az irodaház előtti területet ugyanis valami okból kifolyólag magánútnak nyilvánították, ahová most csak az ott dolgozók tudnak külön engedéllyel behajtani. Ráadásul még azt a látszatot is keltik a terület felfestésével, hogy az egy parkoló, amelyet az ügyfelek is használhatnak.
A feldühödött autós később közérdekű adatigényléssel fordult a Óbuda-Békásmegyer közterület-felügyeletéhez, hogy megtudja a bírságolási számokat. Ebből kiderült, hogy több mint 16 millió forintot vágtak már zsebre a közteresek, ráadásul a rendőrség is elismerte, hogy a tábla jogtalanul áll az épület előtt.
– Fent leírtak alapján megállapítható, hogy a Mozaik utca 7. szám előtt kihelyezett „mindkét irányból behajtani tilos” tábla megtervezése és elhelyezése a hatályos jogszabályok alapján nem megfelelő. Az eljárás során hatóságom megállapította továbbá, hogy a kihelyezett – magánút kiegészítő táblával ellátott tábla – magánúton van kihelyezve – küldte hivatalos válaszát a rendőrség Tamásnak.
A közteresek azonban továbbra is állítják, hogy a büntetésben semmilyen szabálysértés nem történt részükről, hiszen Tamásnak – és a többi autósnak – tilos ott a parkolás.
Közel ötszáz megbűntetett autós azonban továbbra is várja a jogtalanul beszedett díjak visszafizetését.
Kíméletlenül behajtják!
Jobb nem trükközni, ha a piros csomag már a szélvédőre került! A pár ezer forintos csomagból ugyanis hamar 100 ezer forintos büntetésre is számíthat, ha nem intézi el időben a befizetést.
Először felszólítják a sofőrt, majd ügyvédi felszólítást kap. Ha pedig ezután sem fizeti be a csekket, végrehajtóhoz kerül az ügy. A végrehajtás pedig sokszorosan megdobja a költségeket: a végrehajtó kérhet munkadíjat az ügyérték alapján, de a ráfordított idő alapján is.
0 Megjegyzések