Egy tízéves román fiú szervezetében is kimutatták a zikavírust, így kettőre nőtt Romániában a fertőzöttek száma.
A fiú a dél-amerikai Francia Guyanában él szüleivel, és egy héttel ezelőtt érkezett Romániába rokonlátogatásra. Belázasodott, kiütések jelentek meg a testén, és izomfájdalmakra panaszkodott. A tünetek 24 óra múlva megszűntek. A gyereket három napra kórházba utalták, a hét elején engedték ki. A vizsgálatok megerősítették, hogy szervezetét a szúnyogok által terjesztett zikavírus fertőzte meg.

A román egészségügyi minisztérium szerint továbbra is alacsony a vírus terjedésének kockázata Románia területén. Múlt kedden a kórokozót egy 27 éves román állampolgárságú nőnél mutatták ki, aki július első napjaiban a karib-tengeri, Franciaországhoz tartozó Martinique szigeten járt üzleti úton.

A román egészségügyi minisztérium ismét felhívta az "egzotikus" országokba induló romániai utasok figyelmét, hogy indulás előtt tájékozódjanak a lehetséges veszélyekről, a szükséges oltásokról, utazásuk után pedig azonnal forduljanak orvoshoz, ha szokatlan tüneteket fedeznek fel magukon. Az Afrikából származó kórokozóra egyelőre nincs védőoltás vagy orvosság.

A betegség az amerikai kontinensen Brazíliában tűnt föl először, még 2014-ben, onnan indult el fölfelé, és tulajdonképpen Mexikóig érinti az egész amerikai kontinenst. Emellett elvétve előfordul Közép-Afrikában (itt már 1940-es évek óta tudnak a jelenlétéről), főleg Nigériában és Ugandában, Ázsiában pedig jelenleg nagyrészt Thaiföldön ismert a jelenléte. Az Európában (például Dániában, Angliában és Németországban) észlelt esetek behurcoltak, az érintettek főleg Brazíliában, Kolumbiában fertőződtek meg. Európában a kórokozót terjesztő szúnyogok nem jellemzőek, a hazai szúnyogpopulációnak például maximum egy százaléka lehet olyan szúnyog, amely a fertőzést elméletben terjeszthetné, ezért járvány nem alakulhat ki.