Az Európa-bajnok magyar női vízilabda-válogatott két góllal kikapott az ausztrál együttestől a Margitszigeten zajló BENU Kupa olimpiai felkészülési torna csütörtöki, második napján, így két meccs után két vereséggel áll. Az ausztrálok ellen csak Keszthelyi Rita szerzett gólt.
Bíró Attila szövetségi kapitány együttese háromszor is hátrányba került a nyitó negyedben, s bár Keszthelyi Rita kétszer egyenlített, az első nyolc perc után 3-2-re az ausztrálok vezettek. A folytatásban az ausztrálok növelték előnyüket, míg Kisteleki Hanna megúszása után ziccert hárított a kapusuk, aki több nagy védést is bemutatott, ennek köszönhetően kétgólos előnnyel vonulhattak pihenni a vendégek.

A nagyszünet után Keszthelyi Rita emberelőnyös góljával feljebb zárkózott a magyar válogatott, de egyenlíteni nem tudott, s mindkét csapat elsősorban a védekezésre koncentrált. A záró negyedben három és fél perccel a végső dudaszó előtt az ausztrálok visszaállították a kétgólos különbséget, amelyből már nem tudott faragni a házigazda magyar csapat, így második mérkőzését is elvesztette a tornán.

"Az eredmény is mutatja, hogy támadásban vérszegények vagyunk még. Tegnap a fél meccsen volt jó a védekezés, ma már az egészen, bízom benne, hogy holnap támadásban is tudunk javulni - nyilatkozta az M4 Sportnak Bíró Attila. - Fizikálisan jók voltak a játékosok, nem őrölték fel őket az erősebb ausztrálok - tette hozzá. "Fontos, hogy úgy utazzunk el Rióba, hogy legyen sikerélmény."

Benu Kupa, 2. forduló:
Ausztrália-Magyarország 5-3 (3-2, 1-0, 0-1, 1-0)
A magyar gólszerző: Keszthelyi Rita 3

A másik csütörtöki mérkőzésen:
Spanyolország-Olaszország 13-12 (2-3, 5-4, 3-2, 3-3)

Szerdán játszották:
Széchy-uszoda:
Olaszország-Magyarország 10-7 (2-4, 2-3, 5-0, 1-0)
Spanyolország-Ausztrália 9-8 (3-2, 2-2, 0-3, 4-1)

A női torna állása: 1. Spanyolország 6 pont, 2. Olaszország 3 (22-20), 3. Ausztrália 3 (13-12), 4. Magyarország 0