A norvég Larvikot fogadja az FTC a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában, és a múlt heti, rosztovi vereség után fontos lenne begyűjteni a két pontot.
Az orosz együttes otthonában a sok hiba ellenére volt esély a győzelemre, mert a Rosztov Don is rengeteget rontott, ám a hazai kapus, Katrine Lunde fontos pillanatokban mindig védett. A Syma Csarnokban a csoport második helye a tét.

A Győrre könnyebb ellenfél, a pont nélküli svéd Sävehof vár, s a címvédő montenegrói Buducnost Podgorica legyőzése után újra nyerni kell, nehogy nehéz legyen a folytatás.

A női KEK-ben az Érd - amely kedden csak 27-26-ra kapott ki Győrben NB I-es összecsapáson - 27-15-re győzött a holland Dalfsen otthonában, így tulajdonképpen már várhatja a negyeddöntő keddi sorsolását.

A női EHF Kupában a Siófoknak ötgólos hátrányt kellene ledolgozni a Dunaújvárossal szemben.

A program:

szombat:
Női BL, középdöntő, 2. forduló:

1. csoport:
FTC-Rail Cargo Hungaria - Larvik (norvég) Syma Csarnok 16.00

Az állás: 1. Rosztov Don (orosz) 10 pont, 2. FTC 7, 3. Larvik 6, 4. Fleury Loiret (francia) 4, 5. Baia Mare (román) 2, 6. Thüringer HC (német) 1

Női KEK, nyolcaddöntő, visszavágó:
Érd-Dalfsen (holland) 18.30 (az első mérkőzésen: 27-15)

Női EHF Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó:
Siófok KC-Dunaújvárosi Kohász KA 15.45 (19-24)

vasárnap:

2. csoport:
Sävehof (svéd) - Győri Audi ETO KC, Partille 16.15

Az állás: 1. Buducnost Podgorica (montenegrói) 7 pont (129-105), 2. Győri Audi ETO 7 (120-117), 3. Vardar Szkopje (macedón) 6, 4. CSM Bucuresti (román) 5 (121-112) 5. Midtjylland (dán) 5 (112-122), 6. Sävehof 0

A középdöntő február végén zárul, a két hatos csoport legjobb négy helyezettje keresztbe játszik az áprilisi negyeddöntőben, s a párharcok győztesei jutnak a május 7-8-i budapesti Final Fourba.