Az MSZP szerint nagyságrendekkel több pénzt kell fordítani az egészségügyre, ezen belül döntően a bérekre.
Tukacs István, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján szóvá tette, hogy a kormány kommunikációs kérdésként kezelte a budapesti kórházakból távozó orvosok, ápolók és szakdolgozók ügyét, a Szent Imre kórház pedig perekkel akarta óvni jó hírnevét.
Értékelése szerint a 64 orvos által jegyzett levél azt jelzi, hogy a helyzetet nem lehet munkáltató és munkavállaló közötti, vagy helyi ügyként kezelni.
A szocialista politikus a legfontosabb kérdések között említette, hogy továbbra is naponta három orvos vándorol el az országból, hálapénz mérgezi a viszonyokat és - noha mindenki ugyanazt a járulékot fizeti - területi különbségek is vannak az ellátásban. További problémaként jelölte meg, hogy az adósságok újratermelődnek, ami igazolja, hogy az ágazatban a pénz a kérdés, s források bevonásával rövidülnek a várólisták.
Az MSZP képviselője megalázóan méltatlannak minősítette az orvosok és ápolók bérezését, a bérfejlesztést pedig csak az eddig azon kívüli összegek beépítéseként jellemezte.
Jelezte, hogy fenntartják a 2016-os költségvetéshez is benyújtott módosító csomagjukat, amely ezer milliárd forint pluszt irányoz elő az egészségügynek és ezt döntő részben fizetésemelésre fordítanák. Mint mondta, egyetértenek a szakma követelésével, amely első lépésként 50, majd 100 százalékos béremelést tartalmaz. Ennek hiányában a gazdagok és a szegények egészségügye jöhet létre, azaz akinek van pénze, az megveszi a gyógyulást, akinek nincs, az pedig a leépült egészségügyben keresi gyógyulási esélyeit - jegyezte meg Tukacs István, aki ciklusokon átívelő megegyezést sürgetett.
Forrás: MTI
0 Megjegyzések