Az őszi-téli időszakban zsúfolásig megtelnek az orvosi rendelők a torokfájással, meghűléssel küzdő betegekkel. Hogyan segíthetjük a szervezet öngyógyító mechanizmusait, és mikor kell orvoshoz fordulnunk panaszainkkal?
A leggyakoribb panaszokat okozó garat -és mandulagyulladásos megbetegedéseket vírusos és bakteriális fertőzések is okozhatják. Hogy mégis mivel állunk szemben, azt bízzuk az orvos véleményére és óvakodjunk az öndiagnózistól. Orvosi javallat nélkül semmiképpen se szedjünk be antibiotikumot, hiszen az csak bakteriális fertőzésnél hatásos, a vírusokat nem pusztítja el, ellenben a hasznos bélbaktériumokban is nagy kárt tehet.
Megfelelő homeopátiás szerválasztás esetén elkerülhető az antibiotikum, de ha az állapot romlik, például torokgyulladás esetén fokozódó nyelési fájdalom, duzzanat, romló általános állapot, különféle színes, szürkés, sárgás lepedék jelentkezik, akkor célszerű a kezelést más szerrel kiegészíteni, vagy váltani.
A tünetek észlelésekor igyunk sok folyadékot, segítsük immunrendszerünket vitaminokkal, mézzel, gyógyteákkal. Emellett egyénre szabott kezelési mód választható a homeopátia eszköztárából, hiszen a szelíd gyógymód követői nem csupán egyetlen tünetre fókuszálnak. A homeopaták szerint többnyire másképp reagálunk egy fertőzésre, másképpen betegszünk meg, és eltérően javulunk. Fontos a modalitás, az egyén sajátosságok ismerete. Ráadásul a homeopátia megfelelő alkalmazása mellett hamarabb felépülhetünk, csökkenthetjük a szintetikus gyógyszerek igényét, és a hagyományos gyógyszerek kockázatait is.
Ha a tüneteink 4-5 nap múlva súlyosbodnak, gennyesedést, elhúzódó lázat tapasztalunk, keressük fel az orvost!
5 bevált homeopátiás szer torokfájás különféle eseteire
A torok fertőzései általában a belélegzett kórokozóknak köszönhetőek, amelyek változatos klinikai képet okozhatnak. Ezek számos, úgynevezett monokomponensű homeopátiás gyógyszerrel jól kezelhetőek. Miből választhatunk?
Atropa beladonna (C9)
Az Atropa beladonnna a hirtelen jelentkező, lüktető, heves fájdalom, hidegrázás és magas láz esetén alkalmazható. A nyálkahártyák szárazak, a torok és a mandulák nagyon pirosak, a nyirokcsomók duzzadtak. Fájdalmai lüktető jellegűek. Pihenéstől javul, de akár a fény, a zaj ront az állapoton.
Mercurius solubilis (C15):
A Mercurius solubilis gyakran választandó szer torokfájás esetén, legalábbis ha a panaszokat erős nyálelválasztás, duzzadt mandulák kísérik, afták megjelenése kíséri. A Mercurius állapota melegtől, hidegtől egyaránt romlik, éjszaka minden panasza rosszabb.
A Hepar sulfuris (C15): tüszős mandulagyulladás esetén válik szükségessé, amikor egyik vagy mindkét mandulán megjelennek a sárgás gennycsapok.
Nem okoz látványos tüneteket, de annál kellemetlenebb az Apis mellifica (C15)-ra jól reagáló torokgyulladás, amely szúr, ég, duzzadt és halványan piros nyálkahártyával jár. Jellemző rá, hogy hidegre javul.
Szintén gyakran választott szer a Phytolacca (C9): a torok és a garatképleteken az erős, égő fájdalom, forró gombócérzet ellenére semmi nem látható, vagy lilás elszíneződés kíséretében súlyos gyulladás jelei észlelhetőek. Kifejezett a nyeléskor fülbe sugárzó fájdalom, valamint a nyaki nyirokcsomók duzzanata.
0 Megjegyzések