A feleslegessé vált írószerek, tanszerek lakossági börzéjét kezdeményezi az LMP a beiskolázás jelentette terhek könnyítése érdekében.
Sallai R. Benedek, az ellenzéki párt országgyűlési képviselője keddi budapesti sajtótájékoztatóján azt mondta: noha most "a Minyon a menő" az iskolatáskák, tolltartók piacán, a társadalom túlnyomó többsége nem engedheti meg magának, hogy az újabb és újabb termékeket beszerezze. Más családoknál ugyanakkor felesleg halmozódik fel, nincs kinek továbbadják a már szükségtelen holmikat, amiket mások jól hasznosíthatnának.
Az LMP ezért azt javasolja, hogy a hazai önkormányzatok tartsanak börzéket, ahol a használt tárgyak gazdát cserélhetnek. Ezek megszervezéséhez a kormány támogatását is kérték.
Sallai R. Benedek értékelése szerint a fogyasztói társadalommal nem lehet lépést tartani, ugyanakkor érdemes a termékeket tovább hasznosítani, másrészt egy ilyen lakossági piactér szerinte a közösséget is fejleszti.
Párttársa, Ikotity István a dolgozói szegénység mutatóira hívta fel a figyelmet, mondván a háztartások egyharmada létminimum alatti jövedelemből él, s a tanévkezdés sokaknak gondot jelent.
Az ellenzéki politikus üdvözölte az ingyenes tankönyveket, ugyanakkor szóvá tette, hogy a kormány egy jó piacot szűkített be, a tankönyvek pedig "bejáratlanok".
Az írószerekre vonatkozóan pedig azt hozta példaként, hogy egy 80 forintos füzet ugyanolyan minőségű, mint több száz forintos változata, ami divatosabb márka alatt fut, ugyanakkor ez a jelenség megosztottságot okoz a gyerekek között.
Ikotity István bírálta a magas albérleti árakat is, ami a felsőoktatásban tanulók családjait terheli. Jelezte: fenntartják azt a - jövő évi költségvetéshez is benyújtott - javaslatukat, miszerint a családi adókezdeményt és a családi pótlékot a gyermekek 24 éves koráig igénybe lehessen venni.
Forrás: MTI
0 Megjegyzések