Támogassa munkánkat!

Ponta: szeptemberig lezárhatják a tárgyalásokat a verespataki aranybányáról

Bukarest - A román kormány várhatóan szeptemberig lezárja a verespataki aranybánya megnyitását tervező Rosia Montana Gold Corporation-nel (RMGC) a tárgyalásokat a beruházásról, amelynek sorsáról a parlament fog dönteni - derült ki Victor Ponta román miniszterelnök  csütörtöki nyilatkozatából.

A kormányfő a romániai stratégiai beruházásokról szóló országos tervet ismertette Bukarestben. Kijelentette: a kormány kimozdítaná a holtpontról a verespataki beruházást valamennyi környezetvédelmi szabvány betartása mellett, így várhatóan szeptemberig lezárják a tárgyalásokat a beruházóval, de a végső döntést a parlamentnek kell meghoznia.

Az RMGC kanadai-román vegyes vállalat ciántechnológia alkalmazásával akar kitermelni Verespatak környékén 330 tonna aranyat és 1600 tonna ezüstöt.

Megjegyzés küldése

Újabb Régebbi

Cikk alatti hirdetés