A Málaga ellen aratott 4–1-es győzelemmel zárta szereplését az FC Barcelona a spanyol élvonalbeli labdarúgó-bajnokság 2012–2013-as idényében. A katalánok így 100 ponttal lettek aranyérmesek.
                                Cesc Fabregas szerezte a második hazai gólt (Fotó: Reuters)

Mindkét oldalon a kispadon kaptak helyet a búcsúzók, ami Málagát elhagyó Manuel Pellegrini esetében nem volt meglepő, a hazaiaknál viszont akár kezdhetett is volna Víctor Valdés (akinek idén nyári távozása azért még nem száz százalék) és Éric Abidal.

David Villa maradására sem tennénk nagy pénzt, ő viszont ott volt a pályán a kezdősípszó pillanatában, és ha már ott volt, akkor nem sokkal később meg is szerezte a vezetést a Barcelonának Pedro önzetlen passzát követően. 1–0

A bajnok katalánok Cesc Fabregas találatával növelték tovább előnyüket (2–0), majd a 16. percben már hárommal vezettek, miután Martín Montoya pazar kapáslövéssel mattolta Wilfredo Caballerót. 3–0
A második félidő elején Andrés Iniesta nem kevésbé szép találatával már négy gól volt a katalánok előnye (4–0), de nem sokáig, mert a szünetben becserélt Pedro Morales is megmutatta, hogyan kell kapásból eltalálni a labdát, Jesús Gámez beadása után vette be Pinto kapuját. 4–1

Víctor Valdés végig a kispadon maradt, Abidalt viszont a 76. percben pályára küldte Tito Vilanova, így a francia védőnek jutott még egy negyedóra a Barca mezében.

A katalánok a 4–1-es győzelmükkel végül 100 ponttal fejezték be a bajnokságot, ezzel beállították a Real Madrid által tartott csúcsot (a fővárosiak a legutóbbi szezonban lettek ennyi ponttal bajnokok), és a jelenlegi formátumban (20 csapat, 38 forduló) első csapatként szereztek gólt valamennyi mérkőzésükön a spanyol élvonalban. A Barca egyúttal 115 góljával megdöntötte a tavaly felállított (114) klubrekordját.