A sorozatban kilencedik végső győzelmére hajtó Győri Audi ETO KC jutott be elsőként a női kézilabda Magyar Kupa döntőjébe, miután a veszprémi négyes döntő első mérkőzésén 35–24-re legyőzte a házigazdákat.

Két héttel a Bajnokok Ligája megnyerés után visszatért a Veszprém Arénába a Győri ETO, amely saját fiókcsapata ellen lépett pályára az elődöntőben. Az első tíz percben talán még a Larvik elleni diadalt idézték fel magukban a győriek, mindenesetre ezalatt 9–5-ös hátrányba kerültek. A veszprémieket irányító Róth Kálmán a mérkőzés után a Sport Klubnak nyilatkozva elmondta, hogy ekkor sem bízott a csodában, s hogy miért, azt a 11. perctől látottak tökéletesen megmagyarázzák.

Görbicz Anitáék ugyanis egy 11–1-es sorozattal fordítottak, a szünetben pedig már 19–11-re vezettek.
A második játékrész örömjátékot és többek között egy fantasztikus Andrea Lekics-gólt hozott: az ETO-t a szezon végén elhagyó szerb játékos a hatoson belülre beugorva, háttal a kapunak, a lábai között dobta a labdát a hálóba.

A vége 35–24 lett, a Győr a Kiskunhalas–FTC mérkőzés győztesével találkozik a vasárnapi fináléban.