A körömvirág külsőleg és belsőleg alkalmazva is rendkívül hatásos lehet.
Belső hatásai
Tökéletes megoldás menstruációs panaszok enyhítésére. Emésztési problémák esetén teaként használják, ugyanis gyomorfekély, nyombélfekély, vastagbélgyulladás esetén is segíthet… Szíverősítő hatása is ismert, vérnyomáscsökkentésre is kiváló. Bizonyos kórokozók ellen antibiotikumként hat. Májpanaszok esetén is használ. Teaként használható még húgyhólyaggyulladásnál.
Külső hatásai
A körömvirág mint krém külsőleg is jól használható. Fertőtlenítő és hámosító hatásának köszönhetően csípésekre, pattanásra, sőt égési sérülésekre is alkalmazható. Sebgyógyító, sejtvédő, gyulladáscsökkentő hatását tartják számon. A száraz bőrre jótékony hatású, ha a virágát leforrázzuk, borogatószerként tudjuk alkalmazni.
Ha pelenkás gyermekünknek pelenkakiütése lesz, a körömvirágkenőcs ekkor is alkalmazható, hiszen bőrnyugtató hatásával segít a pelenka-dermatitisz kezelésében.
Alkoholos kivonata, a tinktúra, forralt vízzel alkalmazható rándulásokra, zúzódásokra, daganatokra, izomrándulásokra, vérömlenyekre, illetve fekélyek gyógyítására. A tinktúrát otthon is el tudjuk készíteni magunknak úgy, hogy 70%-os alkoholt öntünk a virágszirmokra, és így fertőtlenítőszerként alkalmazhatjuk.
Forrás: eletforma.hu
0 Megjegyzések