Sok találgatás van azzal kapcsolatban, miből is készül a zselés lakk, hogyan fejlesztették ki. Az sem közismert, hogy a zselés lakkok között nagy különbségek vannak; fedésben, tartósságban, használatban. Most ezekről a titkokról lebbentjük fel a fátylat.

A műkörmösök körében jól ismertek és néhány éve alkalmazzák is már a leoldható színes zseléket, amelyek lakkozás helyett használhatóak 4 hét tartóssággal. Hátrányuk a körömlakkokkal szemben, hogy használatuk nem olyan egyszerű (sűrűbbek, kevésbé selymesek), és kicsit vastagabb réteget képeznek a körmön, mint a lakkok. Tavaly aztán a színes zselék és körömlakkok előnyös tulajdonságainak ötvözésére támadt az az első hallásra elképesztő fejlesztői ötlet, hogy „összekeverjék” a zselét és a lakkot. Ez a keverék volt a zselés lakk, ötvözve a zselék tartósságát és a lakkozás egyszerűségét. Ezek a termékek még mindig csak professzionális felhasználásra készülnek, vagyis nem az otthoni, hanem a szalonban történő szépülés eszközei.

Az egyes márkák mind másképp láttak neki a fejlesztésnek; vannak akik meghagyták az egyszerű keveréket, mely kissé instabil, kevésbé fed, de működik, és kb. 2 hétig tartós. A Crystal Nails laboratóriumában jelentősen módosították az összetevőket: így elérték, hogy a két anyag stabilabb elegyet alkosson, szétosztályozódás nélkül, és a bevonat 3 hétig tartós legyen, illetve a pigment tartalmat, azaz a fedőképességet is meg tudták emelni úgy, hogy közben az átkötő képesség nem csökkent. Ezzel létrejött az első olyan alapanyagtípus, ami már a legtöbb szín esetében egy rétegben is fedőképes. Nem mindegy tehát, milyen márkájú zselés lakkal találkozunk: a régebbi fejlesztésűek kevésbé fednek, vastagabb kenést igényelnek. Még az új Gel-Lac például nem vastagítja meg a körmöt, sokkal természetesebb benyomást kelt, mint elődei.

Mire figyelj a műkörmösnél?

Van néhány olyan praktika, amit nem árt tudnunk és számon kérünk a szalonban, hiszen egy teljesen új technológiáról van szó. A műkörömhöz hasonló előkészítő lépések szükségesek, különben nem lesz tartós és szép a lakkozás. Ahogyan arról már írtunk érdemes azt is megkérdezni, hogy milyen márkát illetve típust használ a szakember, a több rétegben fedő lakkok felvitele több időt igényel és a lámpázásnál ráncosodhatnak is. Emellett kérdezzünk rá arra is, hogy mennyi ideig tart a lakk. A gyártó azt is hangsúlyozza, hogy az új technológiával készült lakkok Gyenge, töredezett körmű vendégeknél is alkalmazhatóak itt érdemes leoldható zselés alapréteggel „megágyazni” a zselés lakkozáshoz.

Érdemes tudni arról is, hogy bár általában a változatos színeken van a hangsúly, de ezzel a technológiával is könnyen elkészíthető a francia manikűr is. Kérhetjük ezt is a műkörmöstől, ha éppen nincs kedvünk a színek között válogatni vagy diszkrétebb megoldásra vágyunk.

Leoldás – veszélyes?

Sokan idegenkednek a zselés lakkoktól, mert nehezebben oldódnak, mint a hagyományos körömlakkok. Akad olyan is, aki félti körmeit a vegyszeres beavatkozástól. Nos őket megnyugtatják a Crystal Nails szakemberei: A PolyHybrid technológiájú Gel-Lac a saját körmök károsodása nélkül kíméletesen eltávolítható. A leoldáshoz használt készítmény lanolint tartalmaz, így gátolja a bőr kiszáradását, kifehéredését, ugyanakkor néhány perc alatt (javasoltan áztató gumigyűszűbe téve) annyira összeroncsolja a felvitt anyag struktúráját, hogy bőrfeltoló-kaparónak a kaparó felével oldalról alányúlva a meglágyult anyag letolható a körömről.

Forrás: eletforma.hu