Az idegenbeli siker után hazai pályán is legyőzte a Larvikot a Győri Audi ETO KC a női kézilabda BL-döntőben, így története során először megnyerte a Bajnokok Ligáját! Az ETO kiválóan kezdett a visszavágón, a szünetben öt góllal vezetett, és ugyan a Larvik óriásit küzdött a második félidőben, egy góllal, 23–22-re így is nyert. Hét elveszített nemzetközi kupadöntő és többévnyi küzdelem után az ETO kettős győzelmével felért a csúcsra!

NŐI KÉZILABDA
BAJNOKOK LIGÁJA, DÖNTŐ, VISSZAVÁGÓ

Győri Audi ETO KC–Larvik HK (norvég) 23–22 (13–8)
Bajnokok Ligája-győztes: a Győri ETO, 47–43-as összesítéssel

PERCRŐL PERCRE

1. perc:
A győriek zöldben, a larvikiak fehérben. A vendégek kezdtek. Sulland lövését védte Lunde.
2. perc: Amorim Leganger lába között szerezte az első gólt. 1–0
3. perc: T. Mörk sem tudott túljárni Lunde eszén a bal szélről. Görbicz lövését Leganger lábbal tolta ki. A túloldalon rossz passz Blanco felé.
4. perc: Kovacsics passza után Görbicz-cunder a szélről. 2–0
5. perc:
Az első Larvik-gól, Riegelhuth találata után Radicsevics eredményes a szélről. 3–1
6. perc: Löke lerohanás végén talál be. Szép Lunde-védés Riegelhuth-tal szemben. 4–1
7. perc: Löke
egy kipattanót szedett össze, és dobott be. Jól kezdett az ETO! 5–1
8. perc: Breivangot állították ki, a győri ziccer kimaradt.
9. perc: T. Mörk emberhátrányból pontos befutás után. 5–2
11. perc: Letelt az ETO előny, de passzív volt a Larvik, Radicsevics indult, és estében dobta be a labdát, majd ápolni kellett. A Larvik időt kért. Radicsevics jól van. Lekics passza után Löke bal kézzel briliáns! 7–2
12. perc: Győri labdaszerzés után Lekics ejti át lágyan Legangert. 8–2
13. perc: Hammerseng továbbra is tehetetlen Lundével szemben. Gjekstad besárgult. Amorim estében elengedett bombáját hárítja Leganger.
14. perc: Lunde ismét Hammerseng ellen nyert csatát. Hihetetlen!
15. perc: Lekics lövése nem sikerült, a túloldalon sárgát kapott a szerb.
16. perc: Nora Mörk is hiába próbálkozott. Szepesi furfangos gólt lőtt szélről. 9–2
17. perc: Hammerseng szenvedésén a kapufa sem segített...
18. perc: N. Mörk 9 perc után dobott Larvik-gólt, hetesből. Szepesi lövése ezúttal Leganger lábát találta el. 9–3
19. perc: N. Mörk talpról a bal alsóba. Rédei-Soós belement. 9–4
20. perc: Edin újabb hetest harcolt ki, N. Mörk becunderezi. 9–5
21. perc: Lekics válaszolt a N. Mörk-gólokra, akin ezúttal már kifogott Lunde. 10–5
22. perc: Edin test mellett elengedett lövése jó. Rédei-Soós hetest harcolt ki, Görbicz értékesíti.11–6

23. perc: Lunde-fricska Edinnel szemben.
24. perc: Edin hetest harcolt ki, látványosan ünnepel. N. Mörk is pontos a vonalról. 11–7
25. perc: Passzív volt a Győr, Edin nagyon belelendült. 11–8
26. perc: Szepesi ezúttal megtalálta az utat Leganger lábai között. Lunde-védés Edin lövése után. Most nincs vendég mosoly. 12–8
27. perc: Két kemény összecsapás, a második után két perc Tonje Larsennek.
28. perc: Túljátszotta a figurát az ETO, belemenés. Lépéshiba N. Mörktől. Kovacsics Löke helyéről pattint a kapuba. 13–8
29. perc: Passzívan játszott a Larvik. Ambros Martín időt kért.
30. perc: „Kereszt, csere and dupla kereszt!” – hangzik a taktikai utasítás. A figura végén Lekics ment bele. A túloldalon viszont remekül védekezett a szerb. A szünetben 5+3 gól az ETO előnye. 13–8

31. perc:
Lunde természetesen védéssel kezdte a 2. félidőt is.
32. perc: Görbicz hetesét kitolta Leganger.
33. perc: Blanco lerohanásból szerezte az első gólját. 13–9
34. perc: Amorim elhajlás után céloz jól. T. Mörk szépen pattintott. 14–10
35. perc: Szemkápráztató ETO-gól a végén Radicseviccsel15–10
35. perc: Radicsevics lövését ezúttal hatástalanította Leganger.
36. perc: Félnek lőni a norvégok. Breivang dobta Lundébe passzívnál.
37. perc: Lekics gyönyörű passza után Löke-gól. 16–10
38. perc: Sulland tehetetlen Lundével.
39. perc: Görbicz: újabb klasszis passz Lökének. Gjekstad időt kért. 17–10!
40. perc: Larsen lepte meg Lundét. Ez a 2. gólja a szezonban. 17–11
41. perc: Lekicset, majd Amorimot is leblokkolták. Larsen újabb gólt szerzett. Radicsevics harcolt ki hetest, Görbicz bedobta. 18–12
42. perc: Riegelhuth találta meg Blancót. Az eladott labdát Kovacsics szerezte vissza. 18–13
43. perc: Riegelhuth rendezetlen védelem ellen szélről húzta be. 18–14
44. perc: Radicsevics eksztázisban, Larsen is tud hibázni. 19–14
45. perc: Eladott labda után Riegelhuth vitte végig. 19–15
46. perc: Wibe
nem tudta megfogni Amorimot, két perc. Görbicz-lépéshiba. Emberhátrányból jöttHammerseng első gólja a döntőben. 19–16
47. perc:
Martín időt kért, megállt a támadójáték, a szélsők elleni védekezésre hívta fel a figyelmet. Amorim lövése két kapufáról jött ki. Emberhátrányból kínaiznak a norvégok, Riegelhuth. 19–17
48. perc: Brievang lövésénél segít a kapufa.
49. perc:
 Hammerseng ismét pontatlan.
50. perc: Görbicz betörése után büntető, a sértettet ápolni kell, leviszik a pályáról. Kovacsicshetese becsorgott. „Ez a horvát játékvezető a legjobb góltechnológia” – kommentál Egri Viktor. 20–17
51. perc:
Kovacsics irányít, Radicsevics pedig gólt szerez. 21–17
52. perc: Hammerseng
 betalál, Radicsevics ejtése után kapufa. 21–18
53. perc: Óriási Lekics-bomba. 22–18
54. perc: Hammerseng újra gólt szerez szép testcsel után. 22–19
55. perc: Norvég lerohanás, Théa Mörk fejezi be. 22–20
56. perc: Görbicz a pályán, Szepesi nem tudta megfogni a labdáját.
57. perc: Norvég időkérés után gyors Larsen-lövés, mellé. Hammerseng kapott hetest, Herr szállt be a padról, N. Mörk bedobta. 22–21
58. perc:
Amorim betör, de Leganger védeni tudott, de megvan a labda!
59. perc: Hammerseng talpról kiegyenlített. 22–22
60. perc: 64 mp, Martín időt kért, nyerni akar. Lekics hetest harcolt ki, Görbicz bedobta! 23–22-re nyert az ETO, és BAJNOKOK LIGÁJA-GYŐZTES! KUPAGYŐZTES! KUPAGYŐZTES!

Forrás:nemzetisport.hu