A helyi könyvtár (újra) felfedezésével nem csak papírt spórolsz, de pénzt is, hiszen nem kell többé CD-re, könyvre, újságra költened!

Ahelyett, hogy - gyakran olvasatlan - könyvek, magazinok, folyóiratok, CD-k, DVD-k hegyeit halmoznád fel az asztalodon, inkább menj el egy helyi könyvtárba, ahol mindent megtalálhatsz, kikölcsönözhetsz, és nem utolsó sorban pénzt is spórolhatsz. A könyvtáraknak nagy előnyük, hogy csöndes, nyugodt helyek, ahol összpontosíthatsz kedvenc olvasmányodra, és mindezek mellet kiváló közösségépítő is lehet, ha találkozol ott a barátaiddal, szomszédaiddal.

A papírt elképesztő mennyiségben pazarolják az emberek, a papírgyártásnak számos hátránya van. A papírgyártóknak az ökológiai lábnyomuk akkora, mint egy jetié. Amellett, hogy elképesztő mennyiségű vizet emésztenek fel, erdőket irtanak ki, és mérgeket használnak fel az előállítás közben. A papírhulladékot csak néhány alkalommal lehet újrahasznosítani, mielőtt végleg lebomlanának, ráadásul az újrahasznosításhoz is nagy mennyiségű energiát használnak fel. A CD-kel és a hasonló médiai eszközökkel ugyanez a helyzet: környezetszennyező petróleumszármazékból állítják elő, és igencsak bonyolult, illetve nehéz folyamat újrahasznosítani.

A tény az, hogy a legtöbb ember rengeteg olyan könyvet és egyéb dolgot halmoz fel az otthonában, amelyet alig, vagy egyáltalán nem használ a későbbiekben.  Annak érdekében, hogy minél több pénzt megtakaríts és az ökológiai lábnyomod összezsugorodjon, csak azokat a dolgokat tartsd meg, amelyeket ténylegesen és gyakran használsz, a többi dologért látogass meg egy könyvtárat!

A könyvtár nagyon előnyös, ugyanis nagyszerű társadalmi, és tanulási forrás, amely nélkülözhetetlennek bizonyulhat, emellett tökéletes ösztönző a gyaloglásra, a biciklizésre, vagy épp a tömegközlekedés használatára. A legjobb, hogy a kikölcsönzött könyveket másokkal is meg tudod osztani. A könyvtárakban mindig találhatsz valami érdekes olvasmányt az aktuális iskolai tananyaghoz, és ha ezt kikölcsönzöd, mindig tudsz vinni szorgalmi feladatot is a suliba. Mostanában egyre több könyvtár használja az elektronikus könyveket is, amelyekkel még környezetbarátabbak lehetünk.

e betekintést engednek agyunk működésébe is" - mondta el Dr. Michael Nicholls, aki szintén részt vett a vizsgálatban. A tanulmányban 12 jobbkezes férfit kértek meg arra, hogy állítsanak fel egy véletlen számokból álló sorozatot. Egy elektromos metronómmal lépkedve 40 számot választottak ki 1 és 30 között, olyan véletlenszerűen, amennyire csak lehetett. A kutatók minden számnál felbecsülték a szem átlagos helyzetét az 500 milliszekundumnyi intervallum alatt, mielőtt az alanyok kimondták volna a számokat.

Forrás: kamaszpanasz.hu