Barka Emese bronzérmet nyert az 55 kilogrammos kategóriában a Tbilisziben zajló birkózó Európa, bajnokság csütörtöki versenynapján.

(MTI) - A kontinensviadal első magyar dobogósa a délutáni, esti éremcsatározások első mérkőzését vívta a háromszoros Eb, harmadik román Ana Maria Pavallal, akit nagyon kiélezett küzdelemben, két szoros menetben (1, 0, 1, 1) győzött le.

Barka pályafutása második Európa, bajnoki bronzérmét szerezte meg. A kategória küzdelmeit a magyar birkózót az elődöntőben legyőző svéd Sofia Mattsson nyerte meg.

A helyosztókon később Hatos Gábor az aranyéremért lép szőnyegre a szabadfogásúak 74 kilós kategóriájában, míg Ligeti Dániel a harmadik helyért mérkőzik a 120 kg, osok között.