Keddi hírösszefoglalónkban már beszámoltunk arról, hogy Navracsics Tibor elítélte Bayer Zsolt magyar hírlapbeli írását, illetve közöltük az LMP és a Demokratikus Koalíció (DK) véleményét. A Magyar Hírlap tulajdonosa és főszerkesztője előbb nyilatkozatban kért elnézést, majd „frissítette” a nyilatkozatát, amely e pillanatban így hangzik:
A Magyar Hírlap tulajdonosának és főszerkesztőjének "frissített" nyilatkozata: a balliberális erők lejárató, rágalmazó kampánya
Nyilatkozat
Tisztelt Olvasóink!
Kedd délelőtt óta lankadatlan erővel folyik a balliberális erők lejárató, rágalmakkal teletűzdelt kampánya lapunk ellen. Nem először. Gyurcsány Ferenc volt miniszterelnök egyszer már karanténbe akarta zárni a Magyar Hírlapot. Akkor, 2009 februárjában a sajtó- és szólásszabadságért, a Magyar Hírlap létéért hatalmas tömeg tüntetett a Kossuth téren, ami méltó válasz volt a kormányzati önkénnyel szemben. Most ismét az ellen az országos napilap ellen szervezkednek, amely immár több mint hat éve a demokrácia, a szabadság, a függetlenség mellett tette le voksát.
Ezúttal nem Bayer Zsolt írása a lényeg. A fővárosban és a magyar vidék egy részén olyan állapotok alakultak ki, amelyek megkeserítik az emberek mindennapjait. A balliberális országrontás eredményeként még mindig gyilkosok, bestiálisan kegyetlen bűnözők garázdálkodnak sok helyütt, de a liberális elit elfedné a bajokat. Bűnpártolás ez a javából, ami sokkal gyalázatosabb eljárás, mint maga az eredeti bűn. Egyes ellenzéki erők és a megvezetett emberek az ország valódi bajaiként az antiszemitizmust és a rasszizmust jelölik meg úgy, hogy közben megkötik azoknak a hatóságoknak a kezét, akik milliók biztonságáért felelnének. Vallottuk és valljuk, hogy az antiszemitizmus és rasszizmus csak gyűlöletkeltésre és a társadalmon belüli feszültségkeltésre alkalmas. Ebből nem kérünk.
Rendületlenül hiszünk abban a jogunkban, hogy a hazánkban senki nem védelmezhet gyilkosokat, csak azért mert az ő élettől gondosan elszeparált köreikben aggályos a nevén nevezésük.
A gyilkosok számára nincs bocsánat. A védelmezőiknek még kevésbé. A Magyar Hírlap nemcsak visszautasítja a posztkommunisták legújabb boszorkányüldözését, de felhívja olvasóit, támogatóit, hogy álljanak ki főmunkatársunkért, lapunkért és a munkáját végző nemzeti kormányért.
Széles Gábor tulajdonos
Stefka István főszerkesztő”
***
A korábbi nyilatkozat, amely már csak az MTI beszámolójában lelhető fel, így szólt:
A Magyar Hírlap elnézést kér Bayer Zsolt írása miatt
A Magyar Hírlap tulajdonosa és főszerkesztője szerint Bayer Zsoltnak a lap szombati számában megjelent, a szigethalmi késeléshez kapcsolódó – azóta nem csak ellenzéki, hanem kormánypárti politikusok által is bírált írása – nem a lap véleményét tükrözi. Széles Gábor és Stefka István a lap internetes oldalán kedden megjelent nyilatkozatában azt írta, hogy bár a publicista szavait félremagyarázták, elnézést kérnek azoktól, akik számára félreértésre adott okot a szerző néhány gondolata.
A nyilatkozatban leszögezik, hogy Bayer Zsolt a saját véleményét írta meg, amely nem tükrözi a lap véleményét, és megjegyezték, hogy bár a szerző szavait tudatosan, rosszindulatúan félremagyarázták, „ha újságíró kollégánk néhány gondolata mégis félreértésre adhatott okot, akkor azért elnézést kérünk minden érintettől, olvasótól”.
„Tudjuk, hogy a Magyar Hírlap elleni támadásnak nem titkolt célja a jobboldali egység megbontása, a Békemenet szervezőinek lejáratása, a többségi társadalom demokratikus erőinek megkérdőjelezése.” Nyilatkozatukban az is szerepel, hogy a lap elítél minden rasszista és antiszemita megnyilvánulást, és még fokozottabban figyel arra, hogy „olyan írás ne jelenjen meg, amely gyűlöletkeltésre adhat teret akár a jobb, akár a baloldal számára”.
Kedden a szintén Széles Gábor tulajdonában lévő Echo Televízió vezetősége közleményt juttatott el az MTI-hez, amelyben azt írta: elítél minden szélsőséges fellépést, elutasítja a rasszista, antiszemita, fasisztázó, másokat emberi, vallási és nemzeti mivoltában megalázó megnyilvánulásokat, és maga sem ad teret ezeknek. Közölték azt is: munkatársaik nem vettek részt azon a demonstráción, amelyet a Magyar Hírlapnak is helyet adó székházuk előtt tartottak kedd délután, a szervezők kérésére ugyanakkor engedélyezték transzparensek kihelyezését az épület bejáratánál.
0 Megjegyzések