Sajnos mára eljutottunk odáig, hogy a gyermekkorban olyan betegségek jönnek elő, amik mondjuk 30 évvel ezelőtt még ismeretlenek voltak a gyermekek körében. Cukorbetegség, rák, magas vérnyomás, hogy csak a legmeglepőbbeket említsem. 

A gyermekvállalásnak egy tudatos dolognak kell lennie. Kezdve a felkészüléstől az áldott állapotban léten át   a megszületett gyermek felneveléséig. A szülő "viselkedése" mindhárom fázisban hatással van gyermeke egészségére.
 
A legtöbb szülő mindent megtesz gyermekéért. Mindent, amire képes és amit TUD.  De nem mindenki tudja, mit is kellene tenni, elkel a segítség is.

Az egyik legfőbb dolog, hogy mit eszik a gyermek. Meg az, hogy mit NEM eszik.

Az utóbbi 30-40 évben gyümölcsök és zöldségek vitamin és ásványi anyag tartalma jelentősen csökkent, az előállított élelmiszerekben egyre több a mesterséges eredetű ismeretlen hatású adalékanyag, a természeti környezet egyre szennyezettebb. Ezen ártó hatások ellen már a gyermekkorban védekezni kell.

Statisztikák szerint a gyermekek átlagban tízszer betegszenek meg egy évben. Ez sokba kerül a szülőnek időben és pénzben egyaránt és rossz a gyermeknek is.
- Szeretné, hogy gyermeke kevesebbet hiányozzon bölcsődéből, óvodából, iskolából?
- Szeretné, ha gyermeke a betegségben együtt töltött idő helyett barátainak inkább a közös  élményekben gazdag együttlétekről mesélne, amit kirándulásokon, koncerteken, vagy csak egyszerű játékkal töltött napok alatt együtt éltek át?
- Szeretné a gyermeke gyógyszerezésére és ápolására költött pénzt inkább ezekre a közös élményekre költeni?

Ismerje meg a méz és egyéb méhészeti termékek csodás hatásait, amelyek nem csak gyermekének, hanem az egész családnak segítenek. Hogy egészségesebbek legyenek, hogy könnyebb legyen a gyógyulás.