Secret places, vagyis Tikos helyek címmel nyílt fotókiállítás a Szombathelyi Zsidó Fesztivál részeként szerdán a Szombathelyi Képtárban. 

MTI - Peter Hundley amerikai fotóművész a kiállítás megnyitóján elmondta: képei azokat a helyszíneket dokumentálják, amelyeken német és magyar zsidók lettek áldozatai a náci terrornak; a fényképfelvételek Berlinben, Hamburgban és Budapesten készültek tavaly és tavalyelőtt.
 
A fotókon egykori zsinagógák és lakóházak láthatóak, rajtuk olyan ártatlannak tűnő épületek, parkok és intézmények, amelyek egytől-egyig borzalmas események helyszínei voltak hajdan, és amelyekről csak a képek mellé helyezett magyarázat alapján tudja meg az igazságot a szemlélődő.
 
Zoltai Gusztáv, a Magyarországi Hitközségek Szövetsége (MAZSIHISZ) ügyvezető igazgatója a rendezvényen arra hívta fel a figyelmet: nem hisznek a kollektív bűnösségben, de nem szabad elfelejteni, hogy Magyarországon a zsidókat nem a németek, hanem a magyar csendőrség terelte vagonokba és adta át a német hatóságoknak.
 
Megfogalmazása szerint Horthy Miklós kormányzóként minden zsidóellenes törvényt aláírt, "velejéig antiszemita volt", éppen ezért emelik fel szavukat napjainkban a Horthy-korszak újraéledése, restaurálása, a Horthy-szobrok és az Árpád-sávos zászló - mint az egykori nyilaskeresztes párt szimbóluma - ellen.
 
A Szombathelyen először megrendezett zsidó fesztiválnak és a hozzá kapcsolódó, a holokauszt-visszaemlékezéseket középpontjába állító kisfilmek szemléjének mintegy hivatalos megnyitóját jelentette a vernisszázs. A tárlat november 28-ig tekinthető meg.