Inog a világ címmel megjelent az Edda Művek 31. lemeze, amelyet a zenekar december 28-án a Papp László Budapest Sportarénában mutat be a rajongóknak. Az albumban Pataky Attila egy boldogabb világot vázolna elénk. 

Amikor minden összedől, amikor már semmiben és senkiben nem bízhatunk, amelyben és akiben eddig bízhattunk, amikor nem tudjuk, mit hoz a holnap, akkor minden eddiginél jobban szükségünk van egy biztos pontra. Az Edda Művek elmúlt harminc éve és az elmúlt évtizedek töretlen sikere azt bizonyítja, hogy hazánk legnépszerűbb rockzenekara egy ilyen pont több ezer rajongó életében. Őket és mindenkit, aki hisz a szeretetben, az összetartásban és persze a jó zenében, az Edda Művek egy tőlük még soha nem hallott és látott örömünnepre hívja 2012. december 28-án a Papp László Budapest Sportarénéba.

Az Edda Művek ebben az évben jelenteti meg harmincegyedik albumát Inog a világ címmel. Ez már sejteti, milyen gondolatiság foglalkoztatja mostanában a zenekart, akik ahogy eddig sem, most sem öncélú dalokkal, hanem tartalmas mondanivalóval és üzenettel szolgálnak közönségüknek a tőlük megszokott fergeteges és mással össze nem téveszthető zenei stílussal és szövegvilággal ötvözve. A december végi koncert valójában ennek az albumnak a lemezbemutató bulija lesz, de természetesen nem maradhatnak el az Edda Művek már-már himnusszá lett slágerei sem.

Az Edda Művek tagjai – Pataky Attila, Gömöry Zsolt, Alapi István, Kicska László és Hetényi Zoltán- már most lelkesen tervezik a tőlük még soha nem látott fergeteges show-t, amelyet minden jelenlévő számára szeretnének emlékezetessé tenni. Úgy érzik, hogy egy olyan évnek a végén, amelynek során a jövendölések szerint a világ és az egyes emberek életében is rengeteg változás várható, az eddigieknél is több szeretetet szeretnének adni zenéjükkel rajongóiknak, és együtt szeretnék ünnepelni velük egy új korszak kezdetét, amely a zenekar számára nem az újrakezdést, hanem a folytatást jelenti még több zenével és még több dallal!



A szív és a lélek korszaka

"Harapósra sikeredett a lemez, a lírai dalok és a keményebb zenék egyaránt megtalálhatóak rajta. Szövegeimben határozottan állást foglalok arról, hogy a jelenlegi világrend szétesőben, és egy új, élhetőbb és boldogabb van születőben" - mondta Pataky Attila, az Edda Művek frontembere az anyag keddi budapesti sajtóbemutatóján. Az 1980 óta Edda Művek néven működő, és jelenlegi felállásában 1996 óta együtt zenélő együttes december 28-án az Arénában az új dalok mellett az elmúlt három évtized nagy slágereit is eljátssza.

Magyarország egyik legsikeresebb rockcsapata három év után jelentkezett új stúdióalbummal, amely a koncertlemezeket és a válogatásokat is számítva a 31. a sorban. Az Edda Művek (Pataky Attila - ének, szövegek, Gömöry Zsolt - billentyűs hangszerek, zenék, vokál, Alapi István - gitárok, zenék, vokál, Kicska László - basszusgitár és Hetényi Zoltán - dobok) több dalt élőben be is mutatott az Inog a világ anyagából az újságíróknak.

"Szerencsés vagyok, zenélhetek, és ez az embereket érdekli. Biztos vagyok abban, hogy a pénzorientált világ helyett hamarosan a szív és a lélek időkorszaka következik, az Aréna-koncerten megmutatjuk a kaput ebbe az irányba" - fogalmazott Pataky Attila.  Kitért arra, hogy a világban kialakult tarthatatlan helyzetet szemlélteti például az Elcsalt életünk és az Ezt is elk...ták című szám, az albumzáró Aranyország kapujában pedig megmutatja a dicsőséges jövőt. A december 28-i Aréna koncertet a Danubius Music szervezi, az Edda Művek előtt fellép az énekes fiának zenekara, a Pataky Band is.

Az Edda Művek Magyarország egyik leghíresebb rockegyüttese. Az együttes magva 1973-ban alakult Griff néven, majd 1974-től Edda néven folytatták (ezt tekintjük a zenekar születési évének a „miskolci időszámítás” szerint, valamint ez év szeptemberében lett Pataky Attila az énekes). 1977-ben került a zenekarba Slamovits István, akinek a zenéje meghatározta a zenekar hangzásvilágát. A klasszikus „bakancsos” felállás 1978 szeptemberére állt össze, amikor Zselencz László is a zenekar tagja lett. 1980-tól Edda Művek a nevük, és ezt tekintjük a zenekar születési évének „országosan”. A zenekar nevében a „művek” szó azt szimbolizálja, hogy az együttes Miskolcon, egy tipikus északkelet-magyarországi iparvárosban – az „acélvárosban” – kezdte pályafutását. A lemezeladást nézve Magyarország egyik legsikeresebb rockcsapata lett. Szinte valamennyi lemezük "bearanyozódott". Ők voltak az elsők, akiknek vidéki létükre sikerült megtörniük a fővárosi bandák egyeduralmát.

VIDEÓK: