Telirakták az iskola és az egyik helyi óvoda, valamint a polgármesteri hivatal tetejét napelemekkel Válon, hogy így takarékoskodjanak az energiával. 

Igaz, az E-on olcsóbban veszi tőlük az áramot, mint ők veszik a szolgáltatótól, de így is évi 3,5 millió forintot takarít meg az áramszámlán az önkormányzat. Magyarország eladja a szén-dioxid kibocsátási kvótáit, de cserébe a befolyt pénz egy részét zöldenergia fejlesztésre kell fordítanunk. 

A Nemzeti Fejlesztési Ügynökség és a Nemzeti Környezetvédelmi és Energia Központ Nonprofit Kft. által kiírt pályázaton nyert a váli önkormányzat sajátenergia-előállításra alkalmas rendszer kiépítésére támogatást. A nyolcvan millió forintos beruházás 85 százalékát megkapták, a 15 százaléknyi önrészt az önkormányzat állta - mondta el Bechtold Tamás polgármester. Annyi áramot termelnek, amennyit elfogyasztanak, ez a kiírásban feltételként szerepelt. 

A tetőkre felszerelt napelemek egy inverteren keresztül közvetítik az elektromos áramot a hálózatba, s a digitális villanyórák „oda-vissza” mérnek. Ugyanis a képződött áramot az E-on megveszi, majd visszaszolgáltatja a fogyasztóhoz. Igaz, olcsóbban veszi, mint amennyiért adja ugyanazt a megtermelt áramot, de az önkormányzat így is csak a különbözetet fizeti feléjük, ami már megéri nekik, foglalja össze műszakilag leegyszerűsítve a folyamatot Bechtold Tamás. A pénzszűkében szenvedő falusi önkormányzatoknak minden forint számít, különösen, ha intézményeik működtetéséről van szó.