A spenótot nem véletlenül kedvelte Popeye. A zöldség amellett, hogy egészséges, egy fehérje segítségével elektrokémiai energiává alakítja át a fényt. 

A leveles sötétzöld zöldség finom, tele van vitaminokkal, ásványi anyagokkal, fehérjével és mindenféle tápanyaggal, amire a szervezetünknek szüksége van. Egy új kutatás azt sugallja, hogy a spenóttal akár elektromos áramot is termelhetünk. 

A tudósok megtalálták a módját, hogy hogyan kapcsolják össze a növényt egy fotoszintetikus fehérjével, amelynek segítségével egy új, természetes napelemet alkothat. A kutatók szerint a felfedezett technológiával lényegesen több elektromos áramot termelhetünk, ami kulcsfontosságú lehet a napenergia hatékonyságát illetően. A tanulmány szerint, mely egy külföldi folyóiratban jelent meg a napokban, a spenót száz százalékosan képes a napfényt elektromos energiává alakítani. 

Ehhez képest a legtöbb emberileg előállított szerkezet mindösszesen negyven százalékát tudja hasznosítani a Nap fényének. A tudósok már több évtizede kutakodtak e zöldség mivolta körül, s most rájöttek, hogy mennyire értékes. A napenergia spenóttal való elnyerésére már egy új készüléket is feltaláltak, amely elhanyagolhatatlan a technológia fejlődésének szempontjából is. 

Eddig rengeteg kritika érte a fotovoltaikus napelemeket, hisz előállításukhoz olyan természetes anyagok szükségesek, melyeknek felszínre hozatala egyrészt drága, másrészt pedig káros a Földnek. Ezzel szemben a biohibrid sejtek – melyekbe a spenót is beletartozik – olcsó és megújuló forrásként nagy előnyt jelenthetnek a mesterségesen előállított „napszívókkal” szemben.