Délután kettőkor rendőrök jelentek meg a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karán, ahol Lasztovicza Jenő fideszes politikus gyermekének diplomabotránya ügyében kora este még tartott Hamar Pál oktatási dékánhelyettes és Hrabacsik Mihályt, a tanulmányi osztály vezetője meghallgatása.
Kedd délután kettő órakor a titkárnője hívta ki a levelezős hallgatóknak tartott előadásáról Hamar Pált, a TF oktatási dékányhelyettesét azzal, hogy a rendőrség keresi. Hamarnak pár perccel később a tanulmányi osztályvezetőt, Hrabacsik Mihályt is be kellett rendelnie az egyetemre. Az öt rendőr információink szerint házkutatási paranccsal érkezett a karra, értesüléseink szerint civil autóval. Azt az egyetemi források fél 7-kor is megerősítették, hogy a rendőrök még mindig a TF-en tartózkodnak.

Úgy tudjuk, a rendőrök a júliusban kirobbant diplomabotrány hivatalos iratain túl a személyes levelezés dokumentumait is begyűjtik. Holnap a TF-en összdolgozói értekezlet lesz, melyre a felfüggesztett dékán, Tóth Miklós és az egyetem rektora, Szél Ágoston is hivatalos.

A testnevelési kar két hallgatója úgy vette át július közepén diplomáját, hogy az államvizsga előtt a két egyetemistának összesen 15 jegye hiányzott az abszolutóriumhoz. Egy harmadik hallgató is hasonló körülmények között abszolvált, mégsem kaphatott diplomát, mert hiányzik a nyelvvizsgája. Az egyik érintett hallgató egy sportügyekben illetékes fideszes politikus, Lasztovicza Jenő fia.

Az ügyben befolyással üzérkedés, többrendbeli közokirat-, illetve magánokirat-hamisítás gyanújával tettek feljelentést ismeretlenek a BRFK-n, ahol vizsgálatot indítottak. Az esetről a hvg.hu írt először július második felében. A hvg.hu értesülései szerint Tóth Miklós dékán saját, frissen szerzett kódja segítségével igazolta a hiányzó krediteket az intézmény elektronikus nyilvántartásában, és Hamar Pál oktatási dékánhelyettes, illetve Hrabacsik Mihály tanulmányi osztályvezető segítségével tette hivatalossá az ügyet.

A kormánypárti parlamenti képviselő fia mellett a két másik érintett a fiú kollégiumi szobatársa. A diplomaosztó ügyében a Semmelweis Egyetemen belső vizsgálatot indítottak, később pedig felfüggesztették posztjáról Tóth Miklós dékánt, valamint helyettesét, Szalma Lászlót. Tóth Miklós később a kollégáinak küldött levelében azt írta, hogy méltányossági döntést hozott a három hallgató esetében.

A Semmelweis Egyetem rektora múlt héten újabb vizsgálatot rendelt el a diplomabotrány ügyében, pénteken pedig összeült a kari tanács, amelynek rendkívüli ülését a hírek szerint viharos gyorsasággal hívták össze. A kari tanácsi ülésen megszavazták a Semmelweis Egyetem Testnevelési és Sporttudományi Karának tanulmányi szabályzatában valamint kreditrendszerében azokat a módosításokat, amelyeket a kreditátviteli bizottság és a szakmai felelősök javasoltak. A hvg.hu információi szerint az egyik javasolt napirend Tóth Miklós dékán eljárásának utólagos, kari tanácsi határozattal történő igazolása volt, de erre végül nem került sor - az elfogadott kari tanácsi határozatok nem tekinthetők az eljárás visszamenőleges igazolásának.