A vendég Debrecen fordított, 2-1-re verte a Győrt az NB I. 27. fordulójában, így három játéknappal a bajnokság vége előtt nyolc pont az előnye.
Az első félidőben mindkét csapatnak 1-1 kapura lövése volt, mindkettő be is ment. A 32. percben Pátkai adott tökéletes labdát a leshatáron álló Varga Rolandnak, a győri még a lepattanás előtt, kapásból, ballal bombázta a rövid alsóba. Mindössze hat percig vezetett a Győr, akkor jött Bouadla szabadrúgása, amit Sztevanovics kapus alaposan benézett.A 64. percben Coulibaly vezetéshez juttatta a Lokit. Bouadla ívelt be szögletet, Sztevanovics elvétette a labdát, ami aztán a támadó elé pattant, közelről lőtte a kapuba. A 2-1-es győzelem gyakorlatilag bajnoki címet ért Kondás Elemér csapatának, három forduló van még hátra, nyolc ponttal vezetnek a második Videoton előtt (a Győrnek és a fehérváriaknak ugyanannyi pontjuk van, utóbbi jobb gólkülönbsége miatt második). A Győr a következő fordulóban ráadásul a Videoton ellen játszik, idegenben. A Debrecen jövő hétvégén Pécsre megy, már ott bajnok lehet.

forrás: index