A kutatók szerint, ha túl sok antibiotikumot szedünk, idővel akár egy császármetszésbe is belehalhat a védekezésre képtelen szervezet. Mégis tömjük magunkba a gyógyszert. A vészharangot kongató szakemberek arra is felhívják a figyelmet, hogy a túlzott bevitel miatt a szuperbaktériumok, amelyek ellenállnak minden antibiotikumnak, 2050-től évi tízmillió emberi éle­tet oltanak majd ki. A betegek egyelôre kevésbé vesznek tudomást a riasztó jóslatokról, mindenre antibiotikumot kérnek.
– Eredményesebben lehet gyógyítani, ha csak indokolt esetben írunk fel antibiotikumot – mondta dr. Bense Tamás családorvos. – A tüdőgyulladást, a húgyúti fertőzéseket, a tüszős mandulagyulladást képtelen a szervezet ezek nélkül legyőzni, de az általában megszokott egyéb eseteknél ötven emberből maximum háromnál indokolt a szedése. A listáról már lekerült a lázcsillapító is, mert kiderült, hogy 38,5–38,8 közötti testhőmérsékletnél tudja a szervezet a leghatékonyabban legyőzni a kórokozókat. Igaz ugyan, hogy lázzal nem tud elaludni a kisgyerek, ezért a szülő be fogja adni, de ma már azt javasolják, hogy napközben inkább ne tegye. A multivitamint is fenntartással kezeljük, mert egy vegyes étrenden élő embernek valójában nincs szüksége vita­min­pótlásra.

SZEMLÉLETVÁLTÁS MINDEN SZINTEN

Gyakran a beteg nem hajlandó anélkül elmenni a rendelőből, hogy nem kapott antibiotikumot, sőt olyan is van, hogy a megmaradt tablettákat később önhatalmúlag elkezdi szedni, ha például megfájdul a torka. Ez veszélyes. Szemléletváltásra van szükség az orvosoknál és a betegeknél is.

Horvátország nem engedi be Szerbiából a migránsokat

Így zsebelik ki a buliból hazafelé tartókat

Földi - 3 irányból indul támadás Magyarország ellen

Levél jött Brüsszelből - Orbán is megszavazta a kvótákat februárban

Soros György tanácsai a migránsok elhelyezésével kapcsolatban