Mogorvák, nyafogók, irigykedők – ezekkel a típusokkal mindenki találkozhat a környezetében.
A baj az, ha túl gyakran engedjük meg nekik, hogy a belőlük áradó negatív energiákkal minket is magukkal rántsanak. Vessünk ennek véget! Az alábbi védekező stratégiákkal egyszerűen lepereg majd rólunk a rossz hangulat.

Válogassuk meg, kit engedünk be az életünkbe!

Csak azoknak az embereknek engedjük meg, hogy részesei legyenek az életünknek, akik tényleg közel állnak hozzánk. Döntsük el, hogy ki tartozik ebbe a „belső körbe”, és kinek mutatjuk ki az érzelmeinket. Természetesen nem kell a többiekkel szemben jéghegynek mutatkoznunk, és az sem kőbe vésett, hogy ki tartozhat a belső körbe. Mégis segít, ha bizonyos embereket beengedünk, másokat viszont kizárunk az életünkből.

Tereljük másraa figyelmünket!

A kolléganőnk zsörtölődik a munka miatt, a buszsofőr idegeskedik? Itt az ideje, hogy egy nagy stoptáblát képzeljünk magunk elé, és eltereljük a gondolatainkat más, szebb irányba. Milyen szépen süt ma a nap! Vagy: milyen jólesik most ez a kávé! Vagy: de jó, hogy este találkozom a legjobb barátnőmmel!

Felejtsük el a segítő szándékot!

Fontos, hogy mindig szem előtt tartsuk: bármennyire is átérezzük mások gondját-baját, nem tudjuk megváltani a világot, nem vagyunk képesek mindenkit kisegíteni a bajból. Nem tartozunk másokért felelősséggel! Tanuljuk meg, hogyan kell három lépés távolságot tartani mások hangulatvilágától, negatív érzéseitől. Építsünk gondolatban sorompót magunk elé úgy, hogy folyamatosan ezt ismételjük: Ez az ő rosszkedve/idegbaja/stressze, nem az enyém

Rajtunk áll a döntés!

Mindegy, hogy mások az ide­geink­re mennek – nem ők tehetnek arról, ha rossz a kedvünk. Mert csak rajtunk múlik, hogy hagyjuk-e magunkat megfertőzni – s gyakran ennek tudatosítása is épp elég a védekezéshez. Vállaljuk az ér­zé­­seinket, ha boldogok, jókedvűek vagyunk! Ezt rajtunk kívül senki más nem döntheti el!

Válaszoljunk pozitív energiával!

A támadás a legjobb védekezés – tartja a mondás. Ezért ha valaki a környezetünkben rosszkedvet terjeszt, akkor beszéljünk előtte és vele kizárólag jó, pozitív dolgokról. Ki tudja, talán sikerül őt is megfertőznünk!

Ezek a legveszélyesebb energiavámpír-típusok


Alábtörlő::

Állandó kisebbségi érzés gyötri, úgy érzi, nem kap annyi figyelmet és szeretetet, amennyit megérdemel. Áldozat, akit mindenki cserben hagy, persze, ha segítünk neki, nem érzi, hogy megérdemelte. Folyamatosan pesztrálni kell, és bűntudatunk van, ha nem törődünk „szegénnyel”.

A paranoid:

Minden emberi kapcsolatot csataként fog fel, állandó harcban áll. Nem törekszik a megoldásra. A legveszélyesebb a mosolygós-paranoid, aki úgy tesz, mintha a barátunk lenne, segítene, közben pedig alattomos megjegyzésekkel aláz bennünket.

A tökéletes:

Állandóan dolgozik, mindig divatosan öltözködik, irigylésre méltó a látszat. Valójában sosem beszél semmiről, és nem is hallgat meg igazán, csak bólogat. Egy ilyen ember társaságában azt érezhetjük, sosem leszünk elég szépek, elég jók, elég boldogok.