Szakértők szerint Európa elveszítette politikai stabilitását, és ez a bevándorlást támogató erőknek köszönhető, akik tevékenységükkel maguk idézték elő a radikális jobboldali mozgalmak megerősödését.
Huszein Bagci, a Valdai Klub ismert külpolitikai szakértője szerint a tömeges bevándorlást támogató erőknek köszönhető, hogy Európa-szerte váltópárttá válnak a radikális jobboldali mozgalmak, és az emberek végleg kiábrándultak az elmúlt évtizedek “hagyományos” pártjaiból. A migrációnak köszönhetően Európa elveszítette politikai stabilitását, és a bevándorlást támogató liberálisok tevékenysége semmi egyebet nem ér el, mint hogy a populisták mögött sorakoztatja fel az embereket.
A szakértő szerint az Európában megjelenő újradikális pártok nézetei gyakran alapvető ellentmondásokban állnak egymással, és egyetlen közös nevező köztük, hogy ezeket az új, gyorsan növekedő pártokat olyan emberek támogatják, akik a társadalmi környezet gyors változásával szembesülnek, és azt látják, hogy országaikat elfoglalják az idegenek. Ilyen pártok például a francia Nemzeti Front, vagy az Alternatíva Németországnak párt, ami szintén a tömeges bevándorlásnak köszönheti megerősödését; saját választóik gyakran a párt egyéb célkitűzéseivel sincsenek tisztában, azt leszámítva, hogy nem akarják beengedni a közel-keleti és afrikai migránsokat.
Úgy tűnik, ma már ez is elegendő célkitűzés egy nyugat-európai politikai párt számára; a bevándorlás támogatása vagy elutasítása vált a politikai pártok közti elsődleges választóvonallá, és háttérbe szorít minden más társadalmi kérdést. Ezért végső soron a liberálisok tehetőek felelőssé, hiszen ők maguk leplezetlenül támogatják Európa közel-keleti és afrikai migránsok millióival elárasztását. A politika emiatt a migránskérdésre redukálódik, minden más háttérbe szorul.
A liberálisok miatt a politikai kultúra igénytelenebbé vált.
Stefan Meister, a Külkapcsolatok Európai Tanácsának (ECFR) vezető “Oroszország-szakértője” szerint ez a folyamat Kelet-Európában mutatja a kontroll nyomait, ezekben az országokban ugyanis a hagyományos pártok megpróbáltak hozzáigazodni a választók elvárásaihoz. “Európa keleti régióiban, különösen Lengyelországban, a Cseh Köztársaságban, Szlovákiában és Magyarországon a hatóságok elleneznek bármilyen kvóta alapú elosztást a migránsokkal kapcsolatban, ezáltal megpróbálják megakadályozni a populisták hatalomra jutását.” – mondta.
A szakértők szerint a tömeges bevándorlásnak köszönhetően Nyugat-Európa egy politikailag instabil régióvá válik, ahol éveken belül a populista pártok egymással versengése fogja jellemezni a választásokat, miközben a társadalom minden szegmense tovább radikalizálódik. Ezzel szemben Kelet-Európa tudja megőrizni politikai stabilitását, amennyiben elutasítja a tömeges bevándorlást – ám ebben a régióban is mutatkoznak annak jelei, hogy a bevándorlás kérdése minden más társadalmi problémát háttérbe szorít. Ha a jövőben már nem lehet az egészségügy és oktatás helyzete miatt tömegeket mozgósítani, ezért a liberálisok a felelősek, hiszen továbbra is mindent megtesznek azért, hogy importáljanak egy a ma létezőnél sokkal nagyobb problémát, ami elvonja az emberek figyelmét a fontos társadalmi kérdésekről.
0 Megjegyzések