Az új kiadványok átmenetet jelentenek a hagyományos és a digitális tankönyvek között
Minden évfolyamra elkészültek az új kísérleti tankönyvek, valamint az első, ötödik és kilencedik évfolyamnak megjelentek az új generációs tankönyvek - mondta az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet (OFI) főigazgatója szombaton az M1 aktuális csatornán.
Az új generációs tankönyvek okoskönyv változata is elérhető, lehetővé téve a digitális kompetencia fejlesztését - mondta el Kaposi József az M1-en.
Ezeket a tankönyveket a nemzetközi szakirodalom alapján állították össze - fejtette ki - , nem csak az oktatásfejlesztési hivatal akkreditálja, hanem a Nemzeti Tankönyvtanács szakértői is véleményezik és folyamatosan „naplózzák" a pedagógusok is a véglegesítés előtt. Hozzátette: a könyvek azért kapták az „új generációs tankönyv" elnevezést, mert átmenetet jelentenek a papíralapú és a digitális tankönyvek között, a könyvek tableten és mobiltelefonon is olvashatók.
A főigazgató elmondta, hogy az intézet és az oktatási kormányzat egyik komoly kihívása a tanárok program mellé állítása, ezért is hirdették meg a természettudományi oktatás terén a Fejlesszük együtt! című programot.
NOE: Már augusztus végén megérkezik a segítség
Idén is többféle támogatás segíti az iskolakezdést - emlékeztetett a Nagycsaládosok Országos Egyesületének (NOE) elnökhelyettese. Joó Kinga az M1-en ismertette: az alanyi jogon járó családi juttatások - a gyermekgondozási díj (gyed) és a gyermekgondozási segély (gyes) - idén is már augusztus végén megérkeznek a családokhoz.
Emellett a tankönyvek alsó tagozatban minden gyermeknek ingyenesek. A nagycsaládosok - valamennyi közoktatási évfolyamon - és rászorultsági alapon a rendszeres gyermekvédelmi támogatásban részesülők is térítésmentesen szerezhetik be a könyveket.
Az étkezések is kedvezményesek, bizonyos esetben ingyenesek. Önkormányzatoktól függően pedig járhat iskolakezdési támogatás utalvány formájában is - sorolta.
0 Megjegyzések