Csoportosan elkövetett kifosztás bűntettének kísérlete miatt emelt vádat a Szekszárdi Járási és Nyomozó Ügyészség a 48 éves férfi, mint I. rendű, 29 éves lánya, mint II. rendű és 62 éves nagynénje, mint III. rendű vádlott ellen.
A pécsi család 2015 márciusában érkezett Szekszárdra, hogy pénzt szerezzenek. Azt tervezték, hogy idős emberek megtévesztésével jutnak be a sértettek lakásába, majd a figyelmük elterelésével könnyen mozdítható értéktárgyakat, elsősorban ékszereket és pénzt lopnak.
A vádlottak ennek megfelelően becsengettek az egyik szekszárdi társasház 6. emeletén lakó 72 éves nőhöz és a felette lakó férfi felől érdeklődtek. A nőnek azonban gyanús volt a vádlottak viselkedése és nem engedte be őket a lakásába. Ezután a vádlottak a 7. emeleten lakó, előrehaladott Parkinson kórban szenvedő, 72 éves férfihez csöngettek be és beszélgetésbe elegyedtek vele.
Az I. rendű vádlott nem sokkal később elköszönt, de a közeli lépcsőnél várakozott, míg a két társa vizet kérve bekéretőzött a sértett lakásába. Amíg a nők a konyhában mintegy fél órán keresztül szóval tartották az idős férfit, az I. rendű vádlott besurrant a lakásba, de hiába kutatott, nem találta meg a sértett 60 ezer forint értékű aranygyűrűit és 150 ezer forintját.
Ráadásul a külön háztartásban élő fia már évekkel előbb négy kamerát szerelt fel édesapja lakásába, hogy a távolból is nyomon tudja követni egészségügyi állapotát. Az előszobában elhelyezett kamerát a III. rendű vádlott észrevette és nehogy ujjlenyomatot hagyjon, pulóverének ujjával fordította lefele. Az I. rendű vádlott a szobában lévő három kamerából kettőt fedezett fel, azokat le is takarta, a harmadik azonban végig rögzítette a történteket.
Mivel a vádlottak által korábban felkeresett nő nyugtalankodott a történtek miatt, felment a sértett lakásához, ahol tárva-nyitva lévő bejárati ajtó fogadta. Akikor kérdőre vonta a vádlottakat, azok sietve távoztak.
A vádirat szerint a gyanúsítottak nem lopás, hanem kifosztás bűntettének kísérletét követték el, mivel a bűncselekmény felismerésére vagy elhárítására idős kora, vagy fogyatékossága miatt korlátozottan képes személytől akartak értékeket eltulajdonítani. A két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő cselekményük miatt a korábban már elítélt vádlottakkal szemben az ügyészség börtönbüntetés és közügyektől eltiltás kiszabását szorgalmazza, tájékoztatott dr. Páli Péter, a Tolna Megyei Főügyészség eseti sajtószóvivője.
0 Megjegyzések