Ha valaki kockás hasat szeretne, a rendszeres edzés mellett elengedhetetlen, hogy a táplálkozására is odafigyeljen. Vannak bizonyos ételek, ami segítik a zsírégetést, illetve az izmok építését, fogyasztásuk pedig segíthet az áhított álomforma elérésében.
A kidolgozott hasizmokhoz vezető első lépés mindenképpen az, hogy a minimumra csökkentsük az izmokat elfedő zsírréteget. Hasizmai természetesen mindenkinek vannak, de ahhoz, hogy láthatóvá váljanak, csökkenteni kell a testzsírunk mennyiségét.

Ebben segíthet a brokkoli, a mandula, a szója, és a vércukorszintre jó hatással lévő fahéj fogyasztása. Emellett a cheddar sajt, a gomba, az édesburgonya és az alma is jó, ha rendszeresen szerepel az étrendünkben.

A második lépés, hogy felpörgessük az anyagcserénket, ezáltal növelve az elégetett kalóriák számát, így gyorsabban adjuk le a plusz kilókat, és hamarabb válik láthatóvá és definiálttá az izomzatunk.

A zöld tea fogyasztása például a test hőháztartására hatva gyorsítja az anyagcserét és élénkít, így érdemes ezzel indítani a napot. A chili pedig remek kapszaicinforrás, ami szintén pörgeti a test metabolikus rendszerét. Az áfonya a zsírsejtek bontásában segít, és fokozza a zsíranyagcserét, a grapefruit pedig csökkenti a vércukorszintet, és emiatt szintén anyagcsergyorsító hatással bír.

A harmadik lépés a fehérjefogyasztás, ami segít izmokat építeni, így jó minőségű, sovány húsokat is érdemes az étrendünk részévé tenni: a csirke, a pulyka, a kacsa, a bárány és a marhahús is jó választás. Természetesen fehérjét nem csak húsevéssel vihetünk be: remek forrás még a hal, a parmezán, a tojás, a mogyoró és a szója is.

A negyedik lépés pedig, hogy próbáljuk meg csökkenteni a stresszt, mert növeli a kortizol szintjét a szervezetben, ami zsírlerakódáshoz vezet, különösen a hasi, illetve deréktáji részeken. Érdemes ezért rendszeresen enni zabot, amely az agyban megemeli a szerotonin szintjét, illetve C-vitamin tartalmú zöldségeket és gyümölcsöket (citrusfélék, paprika), amelyek csökkentik a vérben a stresszhormonok szintjét. A magnéziumbevitel szintén segít a kortizol mennyiségét kordában tartani - a banán, az olajos magvak és a paraj mind nagyszerű magnéziumforrások.