A Der Spiegel jelentése szerint a német kormány azzal számol, hogy 2016-ban is egymillió bevándorló érkezik majd Törökországba azzal a szándékkal, hogy elérje Európát. Ennek azonban csak egynegyede marad Törökországban, többségük sikeresen elérheti az Európai Unió területét.
A jelentés szerint a belügyminisztérium azzal számol, hogy Törökország legfeljebb kétszázezer migránst tud feltartóztatni, az Európába igyekvő tömegek többsége azonban ide is ér. A várható tendenciáról Ole Schröder számolt be egy brüsszeli találkozón, ahol Svédország és Dánia belügyminiszterei is megjelentek. A német lap beszámolója alapján Schröder “élesen kritizálta” az Európai Bizottságot. A politikus szerint a bizottság “intézkedései” nem működtek, mert továbbra is napi szinten négyezer migráns érkezik Törökországon és a görög határon át. Ezek az “intézkedések” azonban sokkal inkább tekinthetőek időhúzásnak: az Európai Unió maga nem cselekszik, ehelyett egy külső hatalomnak – Törökországnak – fizet három milliárd eurót arra hivatkozva, hogy ezzel megakadályozza a migránsok Európai Unióba történő beutazását.
2015-ben 1,1 millió “menekültet” regisztráltak Németországban, ebből 428500 kért menedékjogot. A bevándorlók mintegy fele Szíriából érkezik – legalábbis ezt mondják, de a német rendőrségi beszámolókból kiderült, hogy a migránsok csak alig egytizedének személyazonosságát tudják visszaellenőrizni – többségük gyakorlatilag új személyazonosságot kap, miután megérkezett Európába. Thomas De Maiziere német belügyminiszter eközben arra hívta fel a figyelmet, hogy a Balkánról Németországba érkező migránsok száma nagy mértékben csökkent, de eközben radikálisan megnőtt az Észak-Afrikából érkezők száma. A belügyminiszter bejelentése alapján egy olyan trend körvonalazódik, mely szerint az Európán belüli vándorlás csökken, a nem-európaiak beözönlése viszont fokozódik.
A Törökországnak utalt milliárdoktól mint pótcselekvéstől eltekintve az Európai Unió mindeddig semmilyen érdemi intézkedést nem tett a külső határok lezárására. A paralizált állapot közepette a tagállamok a schengeni övezet belső határait kezdték lezárni, de emellett továbbra is biztonságos folyosót biztosítanak a Németországba igyekvő migránsok számára. Ennek eredményeként az országok határai zárttá válnak, miközben Európába továbbra is özönlenek a nem-európai bevándorlók, és a vezető politikusok kvótarendszerrel akarják szétosztani őket az EU-tagállamok közt. Amennyiben a jelenlegi trend nem változik, az Európai Unióban továbbra is a liberálisok törekvései érvényesülnek: Európa lakosságát felhígítják az idegen kultúrákból származó milliós tömegekkel, amihez a belső határok lezárásával már rendelkezésükre állhat a megfelelő eszköz ahhoz, hogy az afrikai és arab migránsok ne csak Németországban és Svédországban telepedjenek le, hanem az Európai Unió összes tagállamában, a szegényebb országokban is letelepíthessék őket.
A liberálisok azzal próbálják indokolni a bevándorlás szükségességét, hogy – állításuk szerint – Európa jelentős létszámú fiatal munkaerőhöz jut a migránsok beengedésével, ami beindíthatja a gazdasági növekedést. Ilse Aigner, Bajorország gazdasági minisztere azonban a Rheinischer Postnak nyilatkozva kijelentette; az utóbbi nagy bevándorlási hullám során egyértelművé vált, hogy a menekültek 90%-a nem rendelkezik megfelelő képességekkel ahhoz, hogy integrálható legyen a német munkaerőpiacra.
Aigner szintén az Európai Unió külső határainak védelmét sürgette, ugyanis az a több millió ember, aki megindult Európa felé, az európai gazdaság számára – mint munkaerő – értéktelen, nagy valószínűséggel csak a kiadásokat fogja növelni, tovább fokozván a szociális háló leterheltségét.
Időközben közel félezerre nőtt a Kölnben, az év utolsó napján migránsok által elkövetett ismert bűncselekmények száma. Az eddig nyilvánosságra jutott adatok alapján egyetlen éjszaka alatt 379 nőt ért támadás a német városban. Az N-24 csatorna rendőrségi forrásokra hivatkozva közölte, hogy ennek 40%-a volt szexuális zaklatás vagy nemi erőszak. Az újév idején történt erőszakos bűncselekményekkel foglalkozó csoport létszámát a német rendőrség 100 főre növelte.
0 Megjegyzések