Zep Tepit jelenleg egyes kutatók történelmi tényként kezelik. A “Piramisszövegek” szerint volt egy időszak, amely kiemelkedett az ősi káoszból, amikor istenek uralták a Földet. Ez az időszak az úgynevezett Zep Tepi.
Ez vajon csak egy újabb mitológiai mese, vagy vannak olyan tények, melyek alátámasztják a Zep Tepit?
Számos kutató, köztük Armando Mei szerint a Zep Tepi egy olyan történelmi időszak, amely egy konkrét időpontra, időszámításunk előtt 36.420-ra vezethető vissza. (1)
A Piramisszövegek (2), mindazon fali díszek és írások, melyek megtalálhatók számos egyiptomi műemlékben, és a feljegyzett történelem nagy részét hagyták ránk, az ókori Egyiptom teremtés történeteit mondják el. Rejtélyes módon mindezen szövegekben egy “hiányzó” periódusról írnak, és ezt az időszakot nevezték Zep Tepinek.
A tudósok számára az egyik legérdekesebb dokumentum a Torinói Papirusz, vagy közkeletű nevén a Királyok Papirusza, egy iromány, ami a tizenkilencedik dinasztiáig nyúlik vissza Egyiptomban, amely Felső- és Alsó Egyiptom egyesítése mellett felsorolja az egyiptomi predinasztikus időszak isteni és félisteni királyait. (3)
A kutatók úgy vélik, hogy a Torinói Papirusz dekódolt információinak kiszámításával megkapjuk a kezdeti időszakot, amit Ptah királyságaként említettek, aki az ősi Egyiptom létrehozója és első uralkodója volt mintegy 39.000 évvel ezelőtt.
Ugyanez a forrás beszél azon időszakról, amikor az ősi istenek uralkodtak Egyiptomban 20.000 éven keresztül, majd utánuk megérkeztek a félistenek, ők voltak az úgynevezett “Hórusz követői“. Utánuk halandó emberek kerültek a trónra Egyiptomban. Ezek a halandók kezdtek uralkodni Egyiptom felett az időszámításunk előtti negyedik évezred körül azon fáraó dinasztiák révén, akiket ma ismerünk.
Tehát hogyan lehet értelmezni ezt az információt? A főáramú kutatók azt mondják, hogy ennek a legnagyobb része csupán mítosz, és nem történhetett úgy meg, ahogy leírták. Miért? Mert úgy gondolják, hogy ez nem lehetséges, mivel ellentmond az ő hiedelmeiknek. Az egyiptológia és a hivatalos történetírás azt mondja, hogy a predinasztikus kor előtt minden csak mítosznak tekinthető, melynek nem sok történelmi értéke van.
Számos kutató úgy véli, hogy sok olyan rejtett tény van, amiről nem sokat tudunk. Armando Mei olasz kutató egész életét a predinasztikus Egyiptom tanulmányozásának szentelte. 2005-ben Mei kutatásokat végzett a gízai fennsíkon, melyet követően előállt “Zep Tepi történelmi datálásának elméletével“, amit a Dubai Zayed Egyetemen tartott Ókori Tudományos Nemzetközi Konferencián mutatott be.
Armando Mei kifejtette, hogy a kutatók számos elméletet javasoltak a gízai műemlékekkel kapcsolatban, melyek több hipotézist vetettek fel a műemlékek funkcióját és az építésüket illetően. A tudományos egyiptológia nagyban hozzájárult ahhoz, hogy megértsünk egy egyedi és páratlan civilizációt, mely hihetetlen technológiákat fejlesztett ki, és lenyűgöző társadalmi, művészeti és tudományos fejlődést ért el, de valamilyen oknál fogva még mindig nem értjük, hogy az ősi egyiptomiaknak hogyan sikerült ilyen elképesztő eredményeket elérniük több ezer évvel ezelőtt.
Mei úgy véli, hogy az elmúlt 20 év egyik legfontosabb elméletét tudományos szempontból Robert Bauval javasolta, amit ma az “Orion korrelációs elméletként” ismerünk (4), amely szerint a gízai piramisok az Orion öv azon képének kivetítései a földön, melyet az egyiptomi égbolton időszámításunk előtt 10.450-ben lehetett megfigyelni. Annak ellenére, hogy ezt az elméletet már a kezdetektől elutasították a tudósok, lehetővé tett olyan új kutatási módszereket, amelyek részben magyarázatot adtak bizonyos rejtélyekre, melyek a predinasztikus időszakkal kapcsolatosak.
Nico Morettoval együtt Armando Mei kidolgozott egy csillagászati korreláció analízist a gízai piramisok matematikai modelljének alkalmazása segítségével. A két kutató szerint az ősi egyiptomi civilizáció időszámításunk előtt 36.400-ig vezethető vissza, melynek az olyan Zep Tepiről szóló szövegek adnak történelmi értéket, mint a Torinói Papirusz.
(1) – http://www.armandomei.com/
(2) – https://hu.wikipedia.org/wiki/Piramisszövegek
(3) – https://en.wikipedia.org/wiki/Turin_King_List
(4) – https://en.wikipedia.org/wiki/Orion_correlation_theory
0 Megjegyzések