Június 26. a Drogellenes Világnap, amikor a drogfogyasztás társadalomra, különösen gyermekeinkre leselkedő veszélyei kiemelt figyelmet kapnak. A szükségesnél kevesebb figyelem kerül viszont ilyenkor a legális, receptre felírt drogokra, amelyek éppúgy jelen vannak világunkban, és sokszor nem kevésbé mérgezik a gyermekeket.
A drogok terjedése tagadhatatlanul mai világunk egyik pestise, amely jobb sorsra érdemes fiatal életeket tesz tönkre, családokat zilál szét. A világ kormányai minden évben dollármilliárdokat költenek a drogok elleni küzdelemre, a nemzetközi drogellenes szervezetek pedig kétségbeesetten próbálnak lépést tartani a kábítószerek járványszerű terjedésével. Eközben jóval kevesebb szó esik az olyan tudatmódosító szerekről, amelyek nemcsak legálisak, de használatuk „szakértők” támogatását is élvezi, pedig hatásaik nem kevésbé lehetnek pusztítóak. Manapság a világon mintegy 20 millió gyermeknek írnak fel tanulási, viselkedési problémák miatt olyan szereket, amelyek kémiailag kábítószerek. Ezek a „gyógyszerek” alkalmasak arra, hogy a gyermekek kellemetlen megnyilvánulásait kémiailag elfedjék, arra is, hogy függővé tegyék őket, de arra nem, hogy megoldják a problémáikat.
A következmények sok esetben tragikusak. Számos ilyen pszichiátriai szerrel kapcsolatban adtak már ki olyan nemzetközi hatósági figyelmeztetést, amelyek arra hívják fel a figyelmet, hogy az adott szer fokozhatja az erőszakos viselkedés vagy akár az öngyilkossági késztetés kockázatát.
Az Állampolgári Bizottság az Emberi Jogokért, a mentális egészségügy nemzetközi megfigyelő szervezete dokumentumfilmet készített egy olyan fiú esetéről, aki öngyilkosságot követett el csupán nyolc héttel azután, hogy egy pszichiátriai szert kezdtek szedetni vele. A fiú öngyilkossága olyannyira előzmény nélküli volt, hogy édesanyja nyomozásba kezdett, hogyan történhetett ez. Szakértőkkel és hasonló sorsú szülőkkel történt beszélgetései során az anya számára riasztó kép rajzolódik ki a fiataloknak felírt legális drogok veszélyeiről.
0 Megjegyzések