A magyar mese- és mondavilág feldolgozására és vizeink sorsára fókuszál az egri Templom Galériában július 29-ig látható IX. Országos Zománcművészeti Biennále.
Kovács Katalin, az Egri Kulturális és Művészeti Központ (EKMK) igazgatója az MTI-nek elmondta: az ország 24 településének 34 közösségéből érkezett 366 alkotás a Kárpát-medence ősi világát idézi.
A kiállításon életre kel többek között a Duna és a Tisza története, a balatoni legendák, a Szent Anna-tó meséje, a Hany titka, a tündérek, az élet és a halál vizének mesealakjai, Tündér Ilona, Szille, Tündérrózsa.
A biennále "forrása" az EKMK zománcműhelyében elindított "gondolati hajó", amely a galéria reprezentatív, monumentális barokk templomterében felállított, fából ácsolt "Selyemsárhajóban" öltött testet. Ez a hajó a kiállítás installációja, erre kerültek az alkotások.
Az igazgatónő kifejtette, hogy a kiállítás több szempontból is új szellemet, komoly mondanivalót hordoz, tematikáját, az installálását, a tehetséggondozást, az archaikus rajzi alapképzés módszerét és az alkotások technikai megoldásait tekintve egyaránt.
A Kovács Katalin és Kátai Mihály képzőművész szervezte biennále anyaga június 25-től, a múzeumok éjszakájától kiegészül a Bükki Nemzeti Park védjegyét viselő kézművesek kiállításával.
Kovács Katalin elmondta azt is: az EKMK július 15. és augusztus 5. között országos tűzzománc alkotótelepet szervez Egerben.
Forrás: MTI
0 Megjegyzések