Boris Johnson, London volt polgármestere szerint az Egyesült Királyság azért kell kilépjen az Európai Unióból, hogy ezáltal korlátozni tudja a bevándorlást.
Johnson a The Telegraph által szervezett, az Európai Unióból kilépés vagy a tagság fenntartása kérdését taglaló rendezvényen vett részt, ahol kijelentette, hogy az Egyesült Királyság lakossága elérheti a 80 milliót a következő néhány évtizedben. A politikus kifejtette, hogy az emberek úgy érzik, a kormány nem tartja kontroll alatt a helyzetet, emellett súlyos problémát jelent a bevándorlás kényszerű, erőltetett volta is, amivel az emberek is tisztában vannak: a lakosság nem adta demokratikus felhatalmazást arra, hogy az ország jellege maradandóan, helyreállíthatatlanul megváltozzon a bevándorlás által.
Johnson szerint a kilépési referendum emiatt egy olyan egyedüli véleménynyilvánítási lehetőséggé válik, ahol az emberek úgy érzik, tehetnek valamit az ország nem-európai bevándorlókkal elárasztása ellen. Mivel más fórumon senki nem kérdezte meg őket, hogy akarnak-e közel-keletiek és afrikaiak millióival együtt élni, ezért könnyen az ország uniós tagsága múlhat a bevándorlás kérdésén.
Az Egyesült Királyság június 23-án tart népszavazást arról, hogy tagja maradjon-e az Európai Uniónak. A kilépési kampány ütőerejét jelenti a tömeges bevándorlás problémája. Maga az euroszkepticizmus mint jelenség is a bevándorlók tömeges érkezése óta vált kiterjedt méretűvé az Egyesült Királyságban, a britek korábban túlnyomó többségben támogatták az uniós tagságot.
forrás: hidfo.ru
0 Megjegyzések