Napi egy nemi erőszak történik Ausztriában!

Az osztrák közvélemény megrendülve áll, a naponta erőszakoskodásról, nők elleni erőszakról szóló hírek előtt. Az újságok által tálalt hír alatti kommenteket letiltották, a rendőrség fokozottan figyeli a rasszista megnyilvánulásokat.

Linzben, egy park mellett egy algériai férfi megütötte a 17 éves diákot, majd leteperte és megerőszakolta. A 17 éves lányt még mindig nem tudja kikérdezni a rendőrség.

Korábban egy 35 éves nőt támadott meg egy másik algériai férfi, ám a nőt végül nem tudta megerőszakolni, így elmenekült. Nem volt ilyen szerencsés az az 52 éves nő akit egy 18 éves bevándorló, egy Innsbruck közeli menedékközpontból kilógva, megerőszakolt.

Ezeket az erőszakos cselekedeteket kivétel nélkül muzulmán bevándorlók követték el, az elmúlt 1-2 hétben. Ausztriának korábban is kijutott a jóból. Április 25-én három afgán tizenéves megerőszakolt egy 21 éves lányt Bécsben.

A rendőrségi szóvivő tájékoztatása szerint a két 16 éves és egy 17 éves fiatal férfi alkoholos befolyásoltságra hivatkozva azt állítja, nem emlékszik arra, mit követett el.

A 21 éves áldozat 30 éves barátnőjével együtt a bécsi Praterstern vonatmegállónál volt. Míg az idősebb barátnő pénzt vett fel egy bankautomatából, a fiatalabb lány elment egy nyilvános mosdóba. A férfiak kifigyelték és megerőszakolták. A bűntett után elmenekültek, a lány barátnője ezek után talált rá a földön fekvő áldozatra.

Főleg az ellenzéki osztrák lapok már a rendőrség szakértelmét is kérdőre vonják. Szerintük Ausztria közbiztonságát feláldozta a kormány a menekültválság oltárán.

Nők elleni erőszak Európában

A nők egyharmada szenved el erőszakot az EU-ban. Kiugróan magas a nők elleni erőszak arány a skandináv országokban és Hollandiában. Az Európai Unióban élő nők 33 százaléka szenvedett el fizikai vagy szexuális erőszakot 15 éves kora óta, ami 62 millió nőt jelent.

Az egyharmados uniós átlagnál szintén jóval magasabb arányt mutattak ki Finnországban (47 százalék), Svédországban (46 százalék), Hollandiában (45 százalék), valamint Franciaországban és Nagy-Britanniában (egyaránt 44 százalék). A legalacsonyabb arányokat (19 és 22 százalék között) Ausztriában, Cipruson, Horvátországban, Lengyelországban, Máltán, Spanyolországban és Szlovéniában mutatták ki. A magyarországi mutató 28 százalék, tehát az uniós átlag alatti.

Forrás: 888.hu