A nyirokrendszer az immunrendszer része, segít a fertőzések, betegségek megelőzésében. Működését sok minden befolyásolja, melyet gyógynövények alkalmazásával is segíteni tudunk.
Tisztítókúrákról és méregtelenítésről elsősorban tavasszal szoktunk többet hallani (persze ősszel sem árt tehermentesíteni szervezetünket, hiszen így sokkal ellenállóbb lesz a hideg időszak betegségeivel szemben). A nyirokrendszer az immunrendszer része, segít megvédeni szervezetünket a különböző betegségek és fertőzések ellen, valamint a daganatos elváltozásokkal szemben is. Ezért kiemelten fontos, hogy megfelelő működéséről gondoskodjunk, már csak azért is, mert minden elfogyasztott étel és ital, a különböző szervezetet érő vegyszerek, külső hatások könnyen befolyásolni tudják működését.
Nyiroktisztító kúra
Hogy a tavaszi időszak ne a betegeskedésekről szóljon, tartsunk egy tisztítókúrát, mely során nyirokrendszerünket megtisztítjuk a felesleges salakanyagoktól. Ami ugyanis a bélrendszeren keresztül nem tud távozni a szervezetből, az megmarad a nyirokrendszerben, és bekerülhet a véráramba is, könnyű táptalajt adva ezáltal a különböző betegségeknek.
Alternatív megoldások
A nyirokrendszer tisztítására több lehetőség is rendelkezésünkre áll, így például a nyirokmasszázs, a szauna és a rendszeres mozgás is, ha pedig szétnézünk a konyhában, érdemes árpát, rizst, hajdinát, zabot, búzát, burgonyát, gyökérféléket, olajos magvakat, gyümölcsöket és zöldségeket, valamint sok ásványvizet fogyasztani, hiszen ezek mindegyike serkenti a nyirokrendszer működését. Érdemes viszont kerülni az édességeket, a zsíros ételeket, a tojást, a tejet, a húsokat, a belsőségeket, a konzerveket, a füstöltárukat, valamint az alkoholt, a cigarettát és a kávét ezek ugyanis lassítják a tisztulást.
Gyógynövények alkalmazása
A megfelelő ételek mellett az alábbi gyógynövények fogyasztásával is növelhetjük a tisztító hatást.
Gyermekláncfű
A pitypang vagy pongyola néven is ismert gyermekláncfű nyersen, salátákba téve vagy teaként is nagy segítségünkre van a tisztításban. Kesernyés íze és a benne lévő hatóanyagok az egész emésztőrendszer munkáját segítik, ugyanakkor vértisztító hatású is és a nyirokrendszer pangását is segít megszüntetni. Teájához 1 púpozott teáskanál pitypanggyökeret áztassunk negyed liter vízbe egy egész éjszakán át, majd másnap forraljuk fel és szűrjük le. Reggeli előtt és után fél órával kortyolgassuk el.
Közönséges galaj
A közönséges, ragadós és tejoltó galaj szinte azonos jó tulajdonságokkal rendelkezik: az egész mirigyrendszert védi, a népi gyógyászatban a közönséges galajt daganatos megbetegedések megelőzésére és kezelésére is használták. Pajzsmirigy problémáknál a közönséges galaj a legjobb választás. Teájából mind az alul-, mind a túlműködésben szenvedők napi 1 csészével fogyasszanak. Gyógyteakeverék
Nem csak a nyirokrendszer tisztítására, de a duzzadt nyirokmirigyek esetén is javasolt az alábbi teakeverék fogyasztása: 100 g zsurló, 300 g körömvirág, 100 g cickafark és 100 g csalán. Naponta másfél-két liternyi teát fogyasszunk el, szépen, lassan kortyolgatva - írja a hazipatika.com.
0 Megjegyzések