Genetikai adottságok, környezeti hatások, hormonális változások: a bőr öregedését számtalan tényező befolyásolja, de 50 felett már egészen biztosan mindenkin látszik a változás. A bőr védelme és gondozása minden életkorban fontos, de idősebb korban fokozott tudatosságot igényel: a megfelelő készítmények alkalmazása mellett életmódunkkal is sokat tehetünk bőrünk egészségének megőrzéséért.
Az életkornak megfelelő bőrápolás
A változókorral a nők túlnyomó többségének szárazabbá, érzékenyebbé válik a bőre, a ráncok mind határozottabbá válnak, a bőr természetes megújulási folyamata lelassul. Alapos, de kíméletes a bőrszövet mélyén ható öregedésgátló ápoló készítményekkel, külső-belső hidratálással, azonban sokat tehetünk bőrünk egészségének és szépségének megőrzéséért.
Fokozott fényvédelem
A bőr öregedésének látható jeleiért nagyban felelős a napsugárzás. Ráadásul a bőr az életkor előrehaladtával egyre érzékenyebbé válik a napozás ártalmaira, mivel csökken a szervezetben a sugárzás káros hatásaitól védő pigment, a melanin képződése. Óvjuk bőrünket megfelelő ruházattal, magas (a szakemberek szerint 30 feletti) faktorszámú fényvédő készítményekkel minden nap, hogy kíméljük a kiszáradástól, lelassítsuk a ráncosodás és a pigmentfoltok kialakulásának folyamatát.
Táplálkozás
Helyes étrend és bőséges folyadékpótlás: rengetegszer halljuk ezt a tanácsot, mégis hajlamosak vagyunk figyelmen kívül hagyni. Az ajánlott napi két liter víz kívül-belül hidratál, ez a száraz, fakó bőr egyik legjobb ellenszere. A kiegyensúlyozott, vitaminokban és rostokban gazdag étrend szintén nagyon fontos eleme a bőr regenerálásának.
Dohányzás feladása
Ez sem kérdés: köztudott, hogy a dohányzás a szervezet valamennyi működési zavarának jelentős rizikófaktora. Ez pedig azt jelenti, hogy közvetlen esztétikai hatása is van: a bőr idő előtti öregedéséhez vezet, és káros következményeit a kozmetikai csodaszerek sem tudják ellensúlyozni. A nikotin érszűkítő hatása miatt az oxigén és a különböző tápanyagok nehezebben jutnak a bőr sejtjeihez, a dohányfüstben található toxikus anyagok pedig károsítják a bőr rugalmasságáért felelős kollagén- és elasztikus rostokat.
Rendszeres testmozgás
A séta és a sport, különösképpen, ha szabad levegőn történik, kiváló módszer a szépség megőrzésére. Ilyenkor a tüdő friss oxigénnel telítődik, és az egész test vérkeringése javul, amelynek következtében valamennyi sejtbe, így a bőrbe is könnyebben eljutnak a jótékony tápanyagok, a salakanyagok pedig gyorsabban ürülnek ki a szervezetből, mindez pedig jelentősen javíthat a bőr tónusán.
Elegendő alvás
A bőr egészségéhez elengedhetetlen a kielégítő mennyiségű és megfelelő minőségű alvás: a bőr ilyenkor regenerálódik, a kor előrehaladtával azonban a folyamat lassul. Ismerős tapasztalat, hogy minél idősebbek vagyunk, annál nehezebben húzódnak vissza egy-egy alváshiányos éjszaka nyomai. A kialvatlanság már fiatalabb korban is látványosan megmutatkozik a szem alatti, vékonyabb, érzékeny bőrterületen és a duzzadtabb szemhéjakon és fokozza a ráncosodást is.
0 Megjegyzések