Képtelen követni a több mint egymillió bevándorló tartózkodási helyét a német bevándorlásügyi minisztérium. A tragikus számokból egyértelműen következik, hogy 130 ezer ember nem érkezett meg oda, ahol eredetileg elszállásolták volna.
Elismerték a német hatóságok, hogy a Németországban menedékjogot kért bevándorlók 13 százaléka nem érkezett meg abba a menekülttáborba, ahova eredetileg mennie kellett volna.
Az adatokat a Süddeutsche Zeitung tette közzé, miután hivatalos kérelem érkezett a német Baloldali Párt (Dir Linke) részéről a belügyminisztériumhoz.
Az elmúlt évben több mint egymillió bevándorló regisztrált a "könnyített" német menedékjogi rendszerben, de több mint 130 ezer ember nem érkezett meg a számukra kijelölt táborba vagy szállásra.
A belügyminisztérium szerint a migránsok egyik része más országokba utazott, sokan pedig illegális státuszra "váltottak". Azt is elképzelhetőnek tartják, hogy több bevándorlónak él hozzátartozója Németországban, így rengetegen választották családjukat a túlzsúfolt menekültszállások helyett.
A közzétett adatok a Dublini Egyezmény széteséséről is árulkodnak: míg 2014-ben a német kormány minden ötödik bevándorlót visszaküldte az őt befogadó első uniós ország területére, ez 2015-ban csak minden tizedik migránsra igaz.
Forrás: Süddeutsche Zeitung